שתף קטע נבחר

אולמרט הצביע בפריימריז והבטיח: "עוד נתראה"

ראש הממשלה, שהתחייב לעזוב את תפקידו לאחר הפריימריז במפלגתו, הצביע בצהריים בירושלים ולא אמר שלום. כשנשאל במי בחר, השיב: "הצבעה טובה". בגלל תקרית שאינה קשורה בו - אנשי לבני דרשו לפסול את הקלפי שבה הצביע אולמרט

הצביע לטובת מחליף - או מחליפה? ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הצביע בצהריים (יום ד') בפריימריז של מפלגתו בשכונת פסגת זאב בירושלים. כאשר נשאל למי הצביע, ענה אולמרט בלקוניות: "הצבעה טובה", ובהמשך הבטיח "עוד נתראה". עד 16:00 מימשו את זכותם הדמוקרטית 18.9 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה.

 

 

ראש הממשלה עזב את המקום זמן קצר לאחר שהצביע, ומיעט לדבר עם כתבים, או אנשים נוספים בקלפי. על אף נסיונות רבים, נמנע אולמרט מלשתף את התקשורת ברגשותיו. הוא הסתפק באיחול: "שכולם יבואו להצביע, ושתהיה הצלחה".

 

ההצבעה בפסגת זאת התנהלה בעצלתיים, ועד ל-2 בצהריים הצביעו שם רק כ-60 מתוך 720 מתפקדים רשומים. עם בואו של אולמרט, הקיצה לרגעים ספורים הקלפי. ראש הממשלה נכנס מלווה במאבטחים, לחץ את ידי המשקיפים ועובדי הקלפי, התעניין בשלומם, ומימש את זכותו הדמוקרטית ב"הצבעה טובה". לפני שעזב, נופף לשלום והוסיף: "עוד נתראה".

 

דרישה: לפסול את הקלפי

ללא קשר להצבעתו של אולמרט - אנשי המטה של המועמדת ציפי לבני הגישו באמצעות היועץ המשפטי, עורך הדין רונן אביאני, תלונה במשטרה ולוועדת הבחירות של קדימה, בדרישה לבטל את הקלפי בפסגת זאב. לטענתם, במקום הצביע אדם שנשמע מודה כי מטה מופז שיחד מצביעים.

 

אנשיה של לבני הציגו הקלטה ובה הוכחה לכאורה להודאה בקבלת תשלום ממטה מופז עבור הצבעה למענו. לטענת אנשי לבני, המצביע שהודה בכך שייך לקבוצה של עובדי אגד שקיבלו תשלום בתמורה לקולם.

 

משפחת אולמרט סיפקה כותרות גם בקלפי ברחובות, זמן קצר לפני שביקרה שם לבני. יאיר אולמרט טען כי "בריונים השתלטו על הקלפי", והאשים את אנשי לבני באי-סדרים במקום.

 

בנוסף לכל אלה - הגיעו כמה דיווחים ותלונות על תקריות הקשורות להצבעה. בשעות הבוקר הצביעו כל ארבעת המועמדים.


פורסם לראשונה 17/09/2008 14:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצבעה טובה. אולמרט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים