שתף קטע נבחר

לבני: אחוז ההצבעה נמוך, בואו להצביע

שיעור ההצבעה בקדימה נמוך - רק 27% מימשו את זכותם עד 18:00. השרה ציפי לבני ביקרה בחברה שממריצה עבורה את המצביעים: "בגדול, אחוז ההצבעה לא מספק. צריך לבוא להצביע", אמרה. במטה מופז מודאגים פחות: "אלה השעות הקריטיות. נתאמץ להביא כמה שיותר מתפקדים"

אכזבה משיעור ההצבעה בקדימה: שרת החוץ, ציפי לבני, מאוכזבת משיעור ההצבעה הנמוך (כ-27% עד 18:00). בסיור שערכה אחר הצהריים (יום ד') במטה חברת "טלאול" בראשון לציון שממריצה עבורה את הבוחרים בטלפון, אמרה "בגדול, אחוז ההצבעה לא מספק. צריך לבוא להצביע". במטה לבני מקווים שעד הערב, יגדל שיעור ההצבעה.

 

במטהו של השר שאול מופז מודאגים כנראה פחות משיעור ההצבעה הנמוך, שכן הוא נהנה מיתרון ארגוני בקרב קבוצות מצביעים גדולות. ממטהו נמסר ל-ynet כי הוא עסוק בשעות אלה בשיחות טלפון לפעיליו ממטהו בגבעתיים. "אלה השעות הקריטיות. נרכז מאמץ להביא כמה שיותר מתפקדים", אמרו מקורביו.

  

 • מחליפים ראש: סיקור מיוחד
 • קדימה, בלי מעוף / אטילה שומפלבי מנתח
 • דיכטר שחה בים, לבני הטמינה פתק בכותל

   

  בצהריים הצביע ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בקלפי בשכונת פסגת זאב בירושלים. הוא נכנס מלווה במאבטחים, לחץ את ידי המשקיפים ועובדי הקלפי, התעניין בשלומם, ומימש את זכותו הדמוקרטית. לפני שעזב, נופף לשלום והוסיף: "עוד נתראה". כאשר נשאל למי הצביע, ענה אולמרט בלקוניות: "הצבעה טובה".

   

  ללא קשר להצבעתו של אולמרט - אנשי המטה של המועמדת ציפי לבני הגישו באמצעות היועץ המשפטי, עורך הדין רונן

  אביאני, תלונה במשטרה ולוועדת הבחירות של קדימה, בדרישה לבטל את הקלפי בפסגת זאב. לטענתם, במקום הצביע אדם שנשמע מודה כי מטה מופז שיחד מצביעים.

   

  אנשיה של לבני הציגו הקלטה ובה הוכחה לכאורה להודאה בקבלת תשלום ממטה מופז עבור הצבעה למענו. לטענת אנשי לבני, המצביע שהודה בכך שייך לקבוצה של עובדי אגד שקיבלו תשלום בתמורה לקולם.

   

  114 קלפיות קדימה נפתחו היום בשעה 10:00 בבוקר וייסגרו ב-22:00 בערב. תוצאות חלקיות יתחילו להגיע זמן קצר לאחר מכן, ואם הכל יתרחש לפי לוח הזמנים המתוכנן - אפשר שבשעה 1:30 לערך יוכרז רשמית מי ניצח. • פורסם לראשונה 17/09/2008 16:57

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאוכזבת משיעור ההצבעה. לבני בקלפי
  צילום: ירון ברנר
  צילום: עידו ארז
  מופז בקלפי
  צילום: עידו ארז
  צילום: דודי ועקנין
  אולמרט. "הצבעה טובה"
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים