שתף קטע נבחר

קדימה מצביעה: "הערבים יבואו בהמוניהם"

שיעור ההצבעה הנמוך בקדימה עשוי להעניק יתרון לקבוצות המאורגנות ולמקומות שבהם שיעור ההצבעה גבוה יחסית, למשל במגזר הלא-יהודי. מגלי והבה: "אחרי ארוחת האיפטאר, הערבים יצביעו בהמוניהם"

14,000 מתוך 74,000 מתפקדי קדימה אינם יהודים, וכפי שהדברים נראו לפנות ערב (יום ד') - שיעור ההצבעה שם היה גבוה יותר. סגן שר החוץ, מגלי והבה, המרכז בקדימה את הטיפול במגזר הלא-יהודי, העריך שזרם המצביעים יגבר לאחר ארוחת האיפטאר (שבירת צום הרמדאן).

 

"לאחר הארוחה, המתפקדים יגיעו בהמוניהם", אמר והבה. להערכתו, עד לשעה 18:00 הצביעו כ-25% מקרב 14,000 המתפקדים. והבה ואנשיו מאמינים כי שיעור ההצבעה בסופו של היום יגיע לכ-60%. כתומך בלבני - הוא מאמין שהיא תוכתר כמנצחת.

 

6,900 מקרב המתפקדים דרוזים, 4,600 מוסלמים והיתר נוצרים ובדואים. הקלפיות פרושות בין הכפרים, רובן באזור הצפון. קלפי הגדולה ביותר של המגזר הערבי נמצאת בשפרעם. עד כה הצביעו בה מאות מתפקדים, ומעריכים כי עד סגירת הקלפיות יגיעו לקלפי למעלה מאלף מתפקדים: "אנו מעריכים כי המגזר הלא יהודי הוא בסופו של דבר אשר יכריע את הכף", העריכו שם. 

 

והבה סייר אחר הצהריים בין הקלפיות: "העניינים מסתדרים בצורה רגועה ונעימה למעט שתי תקריות. האחת בירכא והאחרת ברהט שנולדו כתוצאה מאי הבנה ולשמחתי מהר מאוד הגיעו לידי פתרון. אני מאמין שנגיע לכ-60% הצבעה".

 

לשאלה איך הוא מסביר את תוצאות הסקרים ואת הביטחון הרב שמפזר שאול מופז בקרב מצביעיו על התמיכה בו, השיב והבה: "מופז שכח שיש הבדל גדול בין לפזר שמועות שהמגזר בכיס שלו לבין המדיניות הימנית שהוא מציג, מצביעי המגזר הערבי הם עדיין לא אנשי ימין".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגלי והבה
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים