שתף קטע נבחר

צילום: AP, AFP

לבני לאנשי המטה: הטובים ניצחו; אולמרט בירך

בשיחת טלפון ראשונה למטה שלה, בירכה השרה ציפי לבני את האנשים שהלכו איתה והביאו לניצחונה: "נלחמתם כמו אריות ומול בעלי אינטרסים והייתם פשוט מדהימים". אולמרט התקשר לברך את לבני, ובתחילת השבוע צפוי להודיע על התפטרותו

יושב ראש שלישי לקדימה תוך שלוש שנים: מתפקדי קדימה אמרו את דברם ובחרו בשרה ציפי לבני ליורשת של אהוד אולמרט, שנאלץ לפרוש בעיצומה של חקירה בשורת פרשיות חמורות. תוצאת האמת שהתקבלו הלילה (יום ה') מחזקות את מדגמי הטלוויזיה - שניבאו ללבני ניצחון ברור.

 

לפני חצות התקשר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אל שרת החוץ ובירך אותה על הזכייה בראשות המפלגה. השניים קבעו להיפגש בהקדם, וראש הממשלה ציין כי יעניק לה את מלוא שיתוף הפעולה.

 

 

עם ניצחונה בפריימריז התקשרה לבני למטה שלה, ובירכה בחום את האנשים שעשו לילות כימים למענה: "נלחמתם כמו אריות ומול בעלי אינטרסים והייתם פשוט מדהימים. אנחנו עוד ניפגש ונגיד את כל הדברים האלה גם אחד על אחד, אבל הייתם פשוט מדהימים. הטובים ניצחו", המשיכה לבני. "הכל נשען על הכתפיים שלכם, על הטלפונים שלכם על מה שעשיתם, ואני עוד לא בטוחה שכולנו עוד מעכלים - אבל פשוט עשיתם דבר מדהים".

 

היא המשיכה: "אני פשוט מצאתי מחדש חברים שהיו לידי שנים ולא ידעתי עד כמה הם חברים אמיתיים עד שלא הגיע החודש האחרון, ונפגשתי עם חברים שלא הכרתי, והפכו בתוך שבועיים כמו חברי נפש שלי... אני רק רוצה לא לאכזב אף אחד מכם ולעשות את הדברים הנכונים שבשבילם נלחמתם. אני יודעת שעשיתם את זה גם כחברים וגם כי כמוני - אתם רוצים לחיות במקום טוב יותר. המון המון תודה וחיבוק ענק דרך הטלפון".  

 

תוצאות המדגמים שפורסמו בערוצי הטלוויזיה הצביעו על ניצחון מוחץ ללבני על פני מופז. שלושת הערוצים חזו כי לבני תזכה בכ-47 אחוזי תמיכה, בעוד שמופז יזכה בכעשרה אחוזים פחות. ביום ראשון צפוי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להודיע לממשלה על התפטרותו. 

   

לעומת פרץ השמחה במטה לבני, נגמרה מערכת הבחירות של מופז בקול ענות חלושה. במטה שר התחבורה הוכו הפעילים בהלם. הלחץ של השעות האחרונות להצבעה הפך למפח נפש, והביטחון בניצחון להפסד צורב. כחצי שעה לאחר פרסום התוצאות עזב השר מופז את המטה מבלי לפנות לעיתונאים או לתומכיו באופן פומבי. בשיחה עם כמה מתומכיו אמר:

"חכו לתוצאות האמת, היו דברים מעולם".

 

השר מאיר שטרית היה המתמודד הראשון בפריימריז לברך את שרת החוץ על ניצחונה. הוא אמר: "בפני לבני ניצבים אתגרים קריטיים גם בתחום הביטחוני, גם בתחום הכלכלי וגם בתחום החברתי. אני מקווה שנצליח להקים ממשלה חזקה שתצליח להשיב את האמון בקדימה. אני בתור חבר קדימה תמיד פתוח לשיתוף פעולה".

 

השר אבי דיכטר כינס מסיבת עיתונאים במטהו, במהלכה הודה לפעיליו בקמפיין הבחירות ואמר כי הוא שבע רצון מהתוצאות: "זה הקמפיין הראשון שלי ואני יוצא ממנו מחוזק. אתייצב מאחורי המנצח בפריימריז ואם המדגמים יתאמתו, מאחורי המנצחת. קדימה יוצאת מהפריימריז האלה חזקה יותר, דמוקרטית יותר ועם מנהיגות שתצעיד את מדינת ישראל קדימה".


פורסם לראשונה 17/09/2008 23:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני ביום הפריימריז
צילום: AFP
פרץ שמחה במטה לבני
צילום: AP
מומלצים