שתף קטע נבחר

היום של אולמרט: חיבוק עם סטודנטים על הדשא

ראש הממשלה לא ממהר לרדת מהכיסא. הוא אמנם עשוי להודיע על התפטרותו ביום ראשון, אבל ימתין בסבלנות לראות אם לבני תצליח להקים ממשלה. בכל מקרה, הוא בהחלט מתכוון לעמוד בראש ממשלת המעבר

אהוד אולמרט עשוי להודיע לממשלה על התפטרותו ביום ראשון, אבל את סקרי הפריימריז הוא לא נסע לראות בדירת שלושת החדרים שלו ושל עליזה במרכז תל-אביב, אלא במעון ראש הממשלה בירושלים. אולמרט מתכוון לשבת בראש ממשלת המעבר, עד שהיורשת תצליח להרכיב קואליציה. ואם היא לא תצליח, אז על אחת כמה וכמה - הוא נשאר ראש ממשלה עד לבחירות.

 

זה יכול לקרות עוד שלושה חודשים, וזה לקרות אפילו מאוחר יותר. אולמרט, ביוזמתו, אמרו לנו אנשיו, לא הולך בינתיים לשום מקום. הוא ראש ממשלה והוא עדיין כאן.

 

מחליפים ראש: סיקור מיוחד

 

ביום שבו נבחרה לבני לעמוד בראשות "קדימה" אולמרט דווקא נראה משוחרר יותר ונינוח, ואפילו הרשה לעצמו להצטלם על הדשא עם צעירים בכפר הסטודנטים אשלים.


עם הסטודנטים. שלו ונינוח (צילום: הרצל יוסף)

  

את יום הפריימריז הוא החל בפגישות עבודה וטלפונים. בלשכה לא רצו לספר עם מי ועל מה דיבר. "עניינים מדיניים, ביטחוניים וענייני הממשלה", הגדירו. באחת בצהריים יצא לפסגת זאב, שם הופיע ברשימת הבוחרים.

 

מיד לאחר שאמר לעיתונות, "אנחנו עוד נתראה", לקחה אותו השיירה למנחת מסוקים סמוך, משם המריא במסוק חיל האוויר למצפה רמון, לבחון בית מלון של רשת גדולה, שלעידוד בנייתו היה שותף. ליוותה אותו שם פלורה שושן, ראש המועצה והאחות של שר הביטחון שלו במלחמת לבנון הכושלת, עמיר פרץ. אנשיו טוענים שלא דיברו על עמיר בביקור.

 

אולמרט נראה קורן בביקורו כשהביט משפת המכתש - מקום המלון - למטה. הוא מאמין גדול בתיירות בנגב. הוא מאמין שמדובר בפוטנציאל לא ממומש. הוא מאמין שחזון הנגב לא ממומש. בשלוש הנקודות הבאות בהן עצר, יישוב הסטודנטים איילים, המועצה האזורית רמת הנגב ומחלקת הילדים החדשה שתרם המיליארדר חיים סבן לבית החולים "סורוקה", הוא חזר ואמר שהעתיד של ישראל הוא כאן. אלא שהוא היה ראש הממשלה בשנתיים וחצי האחרונות, וממשלתו היא זאת שעצרה הקצאת 17 מיליארד שקל ב-10 שנים להגשמת החזון. להצהיר, מתברר, עולה פחות.


מי הבא בתור? (צילום: דודי ועקנין)

  

מנותק מהפריימריז

במהלך הסיור בנגב, שנמשך כשש שעות, נע אולמרט ברכב ממוגן. בדרכים עשה טלפונים. למי הוא מתקשר בשעות האלה בהן מתנהל קרב בין לבני ומופז בקלפיות? ובכן, לפחות על פי מה שמספרים אלה שנסעו עימו, הוא עסק בנושאים בהם עוסק ראש ממשלה. למשל הנושא של העיכוב בסבב השיחות החמישי עם הסורים וההודעה המשותפת שהוציאו הטורקים בעניין. היו גם נושאים ביטחוניים על הפרק. שום שיחה לא התנהלה על מה שמתנהל אותה שעה בבתי קדימה ברחבי ישראל. אולמרט מנותק מהפריימריז, כמו שהבטיח.

 

מה שכן הטריד אותו, מספרים לנו, היה מזכירה צעירה במשרד ראש הממשלה, שנפצעה בתאונת דרכים. כשנודע לו על כך, במהלך ארוחת גורמה שבישל יו"ר המועצות האזוריות בישראל שמוליק ריפמן מקיבוץ רביבים במשך שלוש שעות, דיבר עם מנהל המיון בשערי צדק ורופאים אחרים. הוא דאג לכל הסידורים הנוגעים לאשפוז הלילה שלה, ולא נרגע עד שהדברים סודרו. את זה כן, אבל שום טלפון הוא לא עשה לעמיתיו המתמודדים באחד הרגעים החשובים בקריירה הפוליטית שלהם.

 

אם הניצחון של לבני אכן יהיה מובהק כפי שהוא מסתמן בסקרים, הרי שראש הממשלה יודיע על התפטרותו כבר בתחילת השבוע הבא. לאחר מכן הוא יצטרך להודיע על כך לנשיא המדינה, שמעון פרס. אלא שבהחלט ייתכן כי הפגישה בין השניים תידחה למועד שובו של פרס מעצרת האו"ם בניו-יורק, שם הוא צפוי לנאום ביום שלישי או רביעי. עוד כמה ימים רשמיים ברזומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בביקור בדרום
צילום: הרצל יוסף
נואם בסורוקה
צילום: AP
מומלצים