שתף קטע נבחר

השר עזרא ממטה לבני: עליה "לחבק" את מופז

השר להגנת הסביבה, מראשי התומכים בלבני, אמר כי עליה למנות את מופז לממלא מקום ראש הממשלה. אביגדור יצחקי, מתומכיה של שרת החוץ, הוסיף: "אף אחד לא רוצה בחירות. לבני תצליח להרכיב ממשלה"

לאחר לילה דרמטי, במטה של שרת החוץ, ציפי לבני, מתעקשים: ניצחנו, וניצחון הוא ניצחון הוא ניצחון. מקורביה של לבני אומרים כי על שרת החוץ לפתוח כבר היום (ה') במגעים עם סיעות הקואליציה בניסיון להרכיב ממשלה, על בסיס קווי היסוד הקיימים.

 

 

השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא, מראשי מטה לבני, אמר כי יש לחבק את מופז. לדבריו, "לבני צריכה למנות את שאול מופז לממלא מקום ראש הממשלה". עדיין לא ברור האם לבני תמנה את מופז גם למחליפה במשרד החוץ. "היא לא חייבת לאף אחד כלום", אמר בכיר במטה לבני. "היא יכולה גם לא למנות אותו. מי אמר שהוא מתאים להיות שר החוץ?"

 

חבר הכנסת לשעבר, אביגדור יצחקי, מתומכיה של לבני, אמר ל-ynet כי להערכתו, "אף אחד לא רוצה בחירות, ולבני תצליח להרכיב ממשלה. צריך להרכיב צוות משא ומתן בהקדם האפשרי, ולפתוח כבר עכשיו בשיחות". יצחקי אמר בהתייחס לתוצאות הבחירות כי "יום לאחר הבחירות ישכחו את התוצאות ואת הדרמה. אם בארצות הברית נשיא יכול להיבחר על חודו של קול, גם פה זה אפשרי. זוהי הדמוקרטיה. צריך להתחיל לעבוד".

 

במערכת הפוליטית הדעות היו חלוקות במהלך הלילה. בכירי מפלגת העבודה שידרו כי המפלגה לא תמהר להיכנס לממשלה חדשה בראשות לבני. "אנחנו לא בכיס של אף אחד", אמרו הבכירים בזה אחר זה, במה שנראה כמהלך מתוכנן היטב. יושב ראש ש"ס, אלי ישי, לעומת זאת הבהיר כי מפלגתו לא פוסלת כניסה לממשלה בראשות לבני, אך הבהיר כי ש"ס תתעקש בנושאים המדיניים והחברתיים, ובראשם ירושלים וקצבאות ילדים.

 

אם הדרמה הפוליטית בתוך קדימה תסתיים ללא מאבקים משפטיים, שיובילו לשינויים משמעותיים בתוצאות הבחירות, צפוי כי לבני תפתח במגעים עם סיעות הקואליציה, בניסיון להרכיב ממשלה בהקדם האפשרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. תמנה את מופז למ"מ?
צילום: AP
עזרא. להחזיק את מופז קרוב
צילום: חיים צח
מומלצים