שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפתולוג שניתח את ראדה: אין סימנים לכת השטן

  הרופא שבדק את גופתה של תאיר ראדה ז"ל יום לאחר רציחתה העיד בבית המשפט והפריך טענות על מעורבות של אנשי "כת השטן" בפרשה. את "החתכים המשולשים" על גופתה, הסביר: "לעתים פצעי חתך מתלכדים ויוצרים זווית כלשהי"

  השמועות כי תאיר ראדה ז"ל נרצחה על ידי חברי כת השטן הולכות ונהדפות. רופא פתולוג שבדק את גופתה של ראדה ביום שלאחר הרצח הפריך היום (ה') בדיון בבית המשפט את הטענות שנקשרו בעניין, האחת אחרי השנייה.

   

  בדו"ח הבדיקה שנערכה בגופה אחרי הרצח נכתב כי התגלו חתכים בצורת משולש באזור הצוואר ובאזור הסנטר. בנוסף, נמצא חתך באמה השמאלית של הנערה. היו שייחסו את החתכים לדרך הפעולה של כת השטן ובכך ביקשו לקעקע את מידת מעורבותו ברצח של הנאשם רומן זדורוב.

   

  אלא שהרופא שכתב את הדו"ח, קונסטנטין זייצב, הבהיר היום בבית המשפט המחוזי בנצרת: "אני לא מומחה לכת השטן, אבל אנו רואים את זה בהרבה מקרים - משולשים של העור זה דבר רגיל". הוא הוסיף כי ראדה נרצחה בשתי הנפות סכין.

   

  התובעת בתיק, עו"ד מירית שטרן, פנתה לד"ר זייצב בבית המשפט ושאלה אותו למה התכוון כשדיווח על "לשוניות עור שמורות בצורת כעין משולש" ותהתה האם היה נראה לו שהדבר נעשה בכוונת תחילה.

   

  ד"ר זייצב ענה: "לעתים פצעי חתך מתלכדים ויוצרים זווית כלשהי - אנו רואים את זה בהרבה מקרים בנתיחות ברפואה
  המשפטית. זה לא מצביע על משהו מסוים".

   

  כאשר נשאל על פצעי החתך ביד, השיב: "בספרות שלנו הכוונה היא לפצעים בכפות הידיים, שלעתים רבות נגרמים בזמן שהקורבן מנסה להתגונן ולהגן על הפנים ועל הצוואר, ומנסה לסוכך על חלקי גופו מהתוקף".

   

  בהתייחסו לחתכים הרבים על הגופה, אמר: "לפי דעתי כל החתכים האלה יכולים להיגרם באותו זמן, בו זמנית מלפחות שתי תנועות של הסכין". זייצב אף קבע כי ייתכן שהחתכים נגרמו מלהב של סכין יפנית - סכין עימה נהג זדורוב לעבוד במקלט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפרודוקציה
  ראדה ז"ל. לפחות שני חיתוכים
  צילום: רפרודוקציה
  צילום: ודים דניאל
  זדורוב. נאשם ברצח
  צילום: ודים דניאל
  מומלצים