שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה: יפהפיית המוסד תכריע את עתיד האזור
  העיתון הסורי הממסדי "תשרין" הרעיף במאמר המערכת שלו שורה של מחמאות על יושבת ראש קדימה הנבחרת, "יש לה את כל התכונות בהן החזיקו ראשי הממשלה בישראל מבן גוריון ועד לאהוד אולמרט"

  "יפהפיית המוסד, ציפי לבני היא האישיות הפוליטית הראשונה בישראל והמועמדת המובילה להיכנס למועדון ראשי הממשלה" - על המחמאה הזאת לא אחראי אחד ממקורביה של יושבת הראש הנבחרת של קדימה, אלה דווקא מדינת האויב - סוריה. עורך העיתון הממסדי תשרין הקדיש הבוקר (שבת) את מאמר המערכת שלו לשרת החוץ הישראלית והרעיף עליה שורה של שבחים.

   

   

  במאמר תחת הכותרת, "ציפי - הציפור החדשה של ישראל", כותב העורך עיסאם דארי, כי "ציפי השאפתנית פונה היום בדרך מלאה בעבודה כדי להגיע לכס השלטון בישראל ולהפוך - ל'גברת הברזל' החדשה, אשר תקבל את ההחלטות למלחמה, שלום ועתיד האזור. הגברת הזו שהעסיקה את דעת הקהל בישראל ובעולם, במהלך התקופה האחרונה, מחזיקה בכל המרכיבים והתכונות שמכשירות אותה לכבוש את המשרה הרמה הזאת".

   

  העורך - המבטא את דעת השלטון בדמשק - הוסיף לתאר את לבני וכתב, "יש לה את כל התכונות בהם החזיקו ראשי הממשלה בישראל מדוד בן-גוריון ועד לאהוד אולמרט. היא שרתה בצבא הישראלי בדרגת סגן, ואחר כך עברה לשרת במוסד, שם השיגה הצלחות בולטות, כאשר עברה מבירה אירופית אחת לאחרת, כדי להשתתף בפעולות חיסול של 'טרוריסטים ערבים', כפי שהדבר כונה אז כ'צייד המנהיגים הפלסטיניים באירופה'".

   

  העורך התייחס למהלכיה הצפויים של לבני בעתיד: "פרשנים בינלאומיים מתארים את לבני כיונה בין ניצים, אם אותה 'יונת מוסד' רוצה לכפר על פשעיה ופשעי משפחתה ואם היא רוצה באמת ובתמים לכונן שלום - היא תקבל שלום. אם היא אינה רוצה זאת, האזור יישאר במצב של לא שלום ולא מלחמה ובאווירת מתח וחוסר יציבות".

   

  הוא הדגיש את הצורך שלבני תביע נכונות להחזיר שטחים, "הגברת לבני יודעת היטב מה הן דרישות השלום ומבינה כי השבת האדמה הערבית הכבושה לבעליה, היא מילת המסתורין ליצירת שלום צודק וכולל, לו מייחלים עמי האזור. היא שולטת בדקויות העמדה הערבית".

   

  "קשר משפחתי בעייתי"

  לדברי העורך, "למרות שאנו משוכנעים כי לבני לא תתכחש לכך, אנו ממתינים לראות מה תאמר היונה לאחר שתהפוך למקבלת ההחלטות בישראל. אנו רוצים לומר עוד משפט אחד: מי שביתו מזכוכית שלא יזרוק אבנים על אחרים. אנו מקווים שהיא לא תפנה האשמות של טרור לעבר הפלסטינים והערבים בזמן שיש לה היסטוריה כמו שלה".

   

  הוא גם התייחס לאביה של שרת החוץ, שהיה בכיר באצ"ל. "הביוגרפיה של ראש הממשלה העתידית בישראל מעניינת מאוד ואף מעוררת פליאה. היא נצר למשפחה פולנית הנטועה עמוק בטרור - אביה, איתן לבני, היה קצין המבצעים של כנופיית הטרור 'הארגון' אשר אותה הנהיג ראש הממשלה הישראלי לימים, מנחם בגין. היתה זו אחת הכנופיות אשר ביצעו פיגועי טרור בפלסטין בטרם זו נגזלה, וכן ביצעה חיסולים ופיגועים נגד הפלסטינים והבריטים. הוא נשפט לחמש עשרה שנות מאסר על ידי הכיבוש הבריטי, אולם נמלט מהכלא. אותו ארגון טרור הפך לאחר גזלת פלסטין למפלגת הליכוד - אשר ממנה יצאו מספר ראשי ממשלה...".

   

  מנגד, הפלסטינים לא יצאו מגדרם מבחירת לבני ליו"ר קדימה. שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מאליכי, תקף את התנהלות ישראל במו"מ לשלום ובמיוחד את לבני ואמר, "ישראל מביישת אותנו בעיני התושבים שלנו. אנחנו מנסים ליצור אווירת אמון וזה מה שהיא עושה". הוא הוסיף: "אנו יושבים עם לבני, ולא קרה כלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחמאות מדמשק. לבני
  צילום: עופר עמרם
  אסד. מחכה ללבני?
  צילום: רויטרס
  מומלצים