שתף קטע נבחר

לבני: אם לא תוקם ממשלה בזמן קצר, נלך לעם

בישיבת שרי קדימה, קראה השרה ציפי לבני לכונן בהקדם ממשלה יציבה, ועדיף ממשלת אחדות: "אם יתברר תוך זמן קצר שלא ניתן להקים ממשלה, נלך לבחירות וננצח"

שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה הבוקר (יום א') בישיבת שרי קדימה כי יש הכרח להקים ממשלה יציבה בהקדם עם עדיפות לממשלת אחדות, "אם יתברר תוך זמן קצר שלא ניתן להקים ממשלה, נלך לבחירות וננצח".

 

 

"אם מפלגות אחרות ממתינות לבחון האם קדימה התחזקה או נכשלה, תשובתנו שקדימה היום ביחד ותמשיך להוביל את המדינה", אמרה שרת החוץ. "סדר החשיבות שלי הוא בראש ובראשונה מדינת ישראל ולאחר מכן העניין הפוליטי, ולכן - מול כל האתגרים הכלכליים, המדיניים והביטחוניים הלא פשוטים העומדים בפתחנו, צריך לפעול במהירות להקמת ממשלת יציבה בישראל, ועדיפה ממשלת אחדות".

 

לבני רמזה בדבריה לקשיים שמערים ברק על הקמת ממשלה חדשה: "אני מצפה משותפותינו הקואליציוניות לפעול בהתאם. בכוונתי להכריע מהר, גם אם לכאורה הזמן משרת אותנו בדיונים קואליציוניים למיניהם. צריך להכריע ולהוציא את המדינה ממצב של אי-ודאות".


לבני ואולמרט בישיבת הממשלה (צילום: רויטרס)

 

היא שבה ודיברה על אחדותה של קדימה, ימים ספורים לאחר שיריבה שאול מופז הודיע על "פסק זמן" מהפוליטיקה: "הודיתי והבעתי הערכתי לראש הממשלה על ברכתו ועל העזרה שהציע לי. הבהרתי לו שמבחינתי אין מחנות בקדימה ואי משמעות לשאלה מי הצביע למי. כל קדימה הינה מחנה אחד. קדימה תמשיך להוביל את המדינה".

 

מכתב לאולמרט: לך לנשיא בשבוע הבא

במקביל, הגיש ממלא מקום יושב ראש הכנסת, ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) מכתב לראש הממשלה ובו הוא מבקש לדחות את בקשת התפטרותו לנשיא המדינה בשבוע.

 

ח"כ שנלר, אשר ישמש ממחר בלילה גם כממלא מקומו של נשיא המדינה שמעון פרס היוצא לעצרת האומות המאוחדות, כתב במכתבו: "אני פונה אליך בידיעת יושבת ראש הכנסת ועל דעת רוב ראשי סיעות הכנסת - בבקשה לדחות את הגשת המכתב למועד הקרוב לשובו של הנשיא פרס לארץ".

 

הוא הסביר כי לאחר ההתפטרות, על הנשיא לקיים התייעצויות ולכן יש להקציב לכך זמן. "מדובר בהליך התייעצות שמקיים הנשיא שהוא הליך חוקתי חשוב ורגיש, ולא בכדי קצב לו המחוקק פרק זמן של שבוע ימים, על מנת לאפשר לסיעות הכנסת שתפקידן בהליך אינו טכני או פורמלי לגבש את עמדתן ולאפשר לנשיא לגבש החלטתו תוך שיקול דעת מעמיק ומסודר. אני סבור שלא יהיה זה ראוי לקיים הליך חפוז או מקוטע בעניין כה רגיש מחד גיסא, ולא ייגרם כל נזק מדחייתו במספר ימים מאידך גיסא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "מדינת ישראל בראש העדיפויות"
צילום: AFP
מומלצים