שתף קטע נבחר

ישי לברק: זעזועים אינם חיוניים כעת

יו"ר ש"ס שוחח עם שר הביטחון אהוד ברק ואמר לו כי יש צורך בשינויים, אך לא בזעזועים מיותרים. מנהיגה הרוחני של ש"ס נפגש עם יו"ר האופוזיציה, שניסה לשכנע אותו שלא להצטרף לקואליציה של לבני. למרות שהדבר אינו אפשרי חוקית, אמר השר בן אליעזר: "נמליץ לנשיא על ברק"

האם ש"ס מתקרבת לקואליציה העתידית של ציפי לבני? יו"ר התנועה אלי ישי, נפגש בצהריים (יום א') עם יו"ר העבודה אהוד ברק ואמר לו כי זעזועים מיותרים אינם חיוניים בעת הזאת. למרות זאת, הבהיר ישי, כי יש צורך לתקן את התיקונים הנדרשים בתחום הכלכלי-חברתי.

 

במסגרת הניסיונות לחזר אחרי הסיעה החרדית, יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, נפגש עם המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו בירושלים.

 

בתום הפגישה, אמר השר אלי ישי, כי הרב עובדיה שמע את סקירתו של נתניהו ואמר לו כי כל החלטה בנוגע לקואליציה עתידית תתקבל

רק לאחר דיון במועצת חכמי התורה. "ש"ס לא תוותר על שני העוגנים המרכזיים - התמודדות אמיתית עם המשברים החברתיים והכלכליים ומשמעותן פיתרון למיליון ילדים רעבים, ועם הסוגיות המדיניות, שבמרכזן ירושלים", אמר ישי.

 

הוא הוסיף כי ש"ס לא תהיה חלק משום הרכב ממשלתי ללא סוגיות של הפיתרון האלו. נתניהו מצידו ניסה לשכנע את הרב שש"ס לא תיכנס לקואליציה.

 

שר הביטחון אהוד ברק, צפוי להיפגש בערב עם יו"ר קדימה הנבחרת, ציפי לבני בתל-אביב. קודם לכן תיפגש לבני עם ראש הממשלה אהוד אולמרט, כפי שסיכמו השניים - שאולמרט יעזור לשרת החוץ להרכיב את הממשלה הבאה.

 

בן אליעזר: או ממשלת חירום, או בחירות, או יציבות

בינתיים, נמשכות ההתייעצויות הפנימיות, לקראת בואם של נציגי הסיעות למשכן הנשיא, שם ימליצו על האיש שיקים את הממשלה הבאה. שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, אמר כי הוא ממליץ לנשיא להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על אהוד ברק. "אנחנו מעדיפים ממשלת חירום כדי להתמודד עם האתגרים שלפנינו ואם לא - אז בחירות ומיד", אמר.

 

עם זאת, ציין בן אליעזר כי העבודה לא פוסלת הצטרפות לממשלה עם קדימה לטווח ארוך של שנתיים ומעלה. מוקדם יותר היום אמר השר: "הבטן שלי מרגישה בחירות".

 

שר בכיר אחר בעבודה אמר ל-ynet: "יש לנו את המועמד הראוי. נמליץ על ברק". יצוין כי הדבר אינו אפשרי מבחינה חוקית, שכן ראש הממשלה הבא צריך להגיע מספסלי הכנסת המכהנת - וברק אינו מכהן ח"כ.

 

בש"ס אמרו כי מועצת חכמי התורה של התנועה צפויה להכריע עוד הערב בשאלה על איזה מועמד להרכבת הממשלה להמליץ לנשיא.

 

אתמול נפגש ברק במשרד הביטחון בתל-אביב עם יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו. מלשכותיהם נמסר בתום הפגישה כי השניים שוחחו במשך למעלה משעה וחצי,

ודנו במצב הביטחוני, התהליך המדיני וכן על הנושאים הכלכליים העומדים על הפרק - ביניהם בהתפתחויות הפוליטיות האחרונות.

 

השר ישי הגיע ביום חמישי לביתה של השרה לבני. בצאתו מביתה של לבני, אמר ישי כי הפגישה היתה טובה וידידותית. "עשינו ניתוח מצב. לא ירדנו לשום רזולוציות של משא ומתן אלא בחנו את האפשרויות, מה יהיה הסטטוס קוו בממשלה החדשה, מה קורה במפלגת העבודה ומה בקדימה. את ש"ס מעניינת טובת ישראל. גם יציבות שלטונית חשובה, אך חשוב לדעת האם יש כוונה להקים ממשלה כדי להמשיך או כדי להקים ולהפיל. עוד לא דיברנו על משא ומתן, ומבחינתי - אין ממשלה בלי ש"ס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא לזעזע
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. שכנע שלא להצטרף
צילום: מיכאל קרמר
אולמרט ולבני בישיבת הממשלה
צילום: AP
ברק. מומלץ?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים