שתף קטע נבחר

בדרום: ביה"ס נסגר; התלמידים נותרו בבית

בית הספר התיכון בערערה, המיועד לתלמידים שעזבו את מערכת החינוך הרגילה, נסגר בשל קשיים כספיים. 150 נערים נותרו בינתיים ללא מוסד חינוכי. "האם רוצים לראות את הילדים האלה גדלים להיות נרקומנים או גנבים?", תהה אחד ההורים

בית הספר נסגר ולנערים אין איפה ללמוד. כ-150 תלמידים בפזורה הבדואית נותרו היום (א') מחוץ לכותלי בית הספר התיכון מכללת נווה דרום שבערערה, לאחר שהנהלת המוסד החינוכי החליטה לסגור אותו בשל קשיים כספיים.

 

בבית הספר למדו תלמידים בכיתות י' עד י"ב, שנפלטו ממערכת החינוך הרגילה. מכללת נווה דרום נחשבת למוסד חינוכי לא רשמי ולכן התיקצוב שלו היא זוכה ממשרד החינוך - קטן.

 

"לא הייתה לנו ברירה אלא לסגור את המכללה", סיפר ל-ynet מנכ"ל המוסד ראטב מסעד, "אבל גם לא חשבתי שנאלץ להגיע למצב הזה. מדובר בתלמידים שלא יכלו להשתלב במסגרת בית ספרית נורמאלית והגיעו לכאן".

 

נאסר שאמך, מורה לאנגלית מהצפון, פגש הבוקר את תלמידיו שהתקשו להתמודד עם השערים הסגורים, "ראיתי הבוקר קבוצה של תלמידות פשוט מתחילות לבכות", אמר נאסר שאמך, מורה לאנגלית, "כאב לי לראות אותן. מדובר בתלמידים בכיתות י"א ו-י"ב, שבעוד כמה חודשים צריכים לגשת לבגרויות. עכשיו הם פשוט ינשרו מפני שאין מוסד שיקלוט אותם".

 

המורה למכונאות סעיד אבו סרחאן, הוסיף, "עצוב לי על הילדים. התלמידים לא ידעו לאן ללכת ופשוט התחילו לצעוק ולבכות בחצר בית הספר".

 

"הם רוצים שהילדים יהיו נרקומנים או גנבים"?

יו"ר ועד ההורים בבית הספר סאלח אזברגה, אומר כי עתידים של הנערים והנערות אינו ברור, "הבן שלי לומד פה כבר ארבע שנים", הוא סיפר, "מדובר בתלמידים שלא יכולים להשתלב באף מקום אחר. האם רוצים לראות את הילדים האלה גדלים להיות נרקומנים או גנבים?"

 

מנכ"ל המוסד החינוך הסביר כי הקשיים הכספיים לא איפשרו לשלם למורים את משכורותיהם במועד. בשנה שעברה אף השביתו המורים את הלימודים במחאה על הלנת שכרם במשך מספר חודשים.

 

"אין לבית הספר כסף ואין משכורות", סיפר עמאר אבו-קוש, מורה לעברית ואב לשמונה ילדים, "אני רוצה לפרנס את המשפחה שלי בכבוד ולכן, נאלצתי

להפסיק ללמד. כבר מספר חודשים שהמצב נוראי. החלטתי לקבל דמי אבטלה עד שאוכל למצוא עבודה בבית ספר אחר. לפחות כשאני מקבל דמי אבטלה הכסף מגיע כל חודש".

  

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנהלת המוסד החינוכי הודיעה היום על סגירת בית הספר באופן חד צדדי לאחר שהיא נקלעה לטענתה לקשיים כספיים. בתוך כך, הרשויות המקומיות הרלוונטיות התבקשו להיערך לשיבוץ תלמידי המוסד במסגרות חינוך חלופיות בישובים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים