שתף קטע נבחר

נהג אגד שניצל בפיגוע דריסה קודם: הכל חזר אלי

אבי לוי, שנהג באוטובוס אגד בפיגוע הדריסה הקודם, וניצל בקושי, ראה את הפיגוע הנוכחי בטלוויזיה: "הכל חזר אלי. הרגשתי את הלב דופק חזק והתהפכה לי הקיבה". הוא פונה לקבלת טיפול פסיכולוגי בבית החולים

חודשיים בדיוק לאחר שניצל בפיגוע הדריסה הקודם, ישב אבי לוי, נהג אגד בקו 13, לצפות בטלוויזיה. הדיווחים הראשונים על פיגוע הדריסה הזה הציפו בו מחדש את הזכרונות, והוא פונה לבית החולים שערי צדק לקבל טיפול פסיכולוגי.

 

"ראיתי תוכנית טלוויזיה ופתאום הגיע מבזק על הפיגוע. הכל חזר אלי. הרגשתי את הלב דופק חזק והתהפכה לי הקיבה", סיפר ל-ynet, "מזל שהפיגוע היה בלילה. אם זה היה קורה ביום, היו הרבה יותר נפגעים. הפיגוע שבו הייתי מעורב קרה בדיוק לפני חודשיים ומאז השתנו לי החיים. אני לא ישן בלילה. לבי לבי על החיילים כי אני יודע מה הולך לעבור עליהם".

 

בפעם הקודמת, פגע המחבל באוטובוס שבו נהג לוי באמצעות הכף, אך למרות הכל - הוא הצליח להמשיך בנסיעה ובכך הציל את חיי הנוסעים שלו.

 

אחד הפצועים בפיגוע הדריסה הנוכחי סיפר ל-ynet על נסיבותיו: "היינו בדרך לכותל, התחלנו לחצות את הכביש, פתאום ראיתי ב. מ.וו. שחורה באה לעברנו במהירות. היא פגעה בנו, המשיכה לנסוע והתנגשה בקיר". מעדויות בשטח, מתברר כי אחד מהחיילים שהיה במקום ניסה לירות לעבר המחבל, אך נתקל בבעיה טכנית בנשקו, ולא הצליח לתקן את נשקו לפני שנפגע. קצין בדרגת סגן שהיה עמם ירה לבסוף במחבל והרגו.

 

כמו בפיגועים הקודמים - גם בפיגוע הזה סובלים הפצועים מפגיעות האופייניות לתאונות דרכים. חלק מהפצועים נותחו בלילה. מנהל מחלקת טראומה בבית החולים שערי צדק, עופר מרין: "שישה פצועים סובלים מפגיעות גפיים כתוצאה מדריסה, רובם סובלים מחתכים בגפיים התחתונות. הגיע פצוע נוסף עם חשש לפגיעת בטן. הפצועים עברו בדיקות כדי לקבוע מי צריך ניתוח".

 

המועמד לראשות עיריית ירושלים, ניר ברקת, הגיע לבקר את הפצועים בבית החולים הדסה עין כרם: "הם פגועים ובאופן טבעי צריכים לדעת לצאת מזה. הם אנשים חזקים, כמה מהם כבר נמצאים בחדר ניתוח וכולי תקווה שייצאו מזה". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פיגוע הדריסה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
מכוניתו של המחבל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים