שתף קטע נבחר

מופז הודיע: חוזר מהחופשה אחרי ראש השנה

ל-ynet נודע כי שר התחבורה, שהודיע על "פסק זמן" ומחשבות על עתידו הציבורי, הודיע למזכירות הממשלה כי ישוב מחופשתו ב-2 באוקטובר. לשכת מופז: "זה רק טופס חופשה"

שר התחבורה, שאול מופז, הודיע למזכירות הממשלה שיחזור לתפקידו ב-2 באוקטובר, אחרי ראש השנה. כך נודע ל-ynet. הודעתו של מופז שופכת מעט אור על גל השמועות האופף את עתידו הפוליטי הלוט בערפל, מאז שהכריז על "פסק זמן" מהעשייה הפוליטית, שעות לאחר שנודע על ההפסד לציפי לבני בפריימריז בקדימה. כזכור, הוא טען שכעת יבחן דרכים אחרות לפעול למען ישראל. בלשכתו של מופז אמרו כי "זהו טופס חופשה בלבד".

 

בונים ממשלה - כותרות אחרונות:

 

ממכתבו של מופז למזכירות הממשלה עולה שהודיע על נטילת חופשה פורמאלית שהתחילה ב-21 בספטמבר, יום א' האחרון. לפי הודעתו, החופשה קצובה בזמן ואמורה להסתיים ביום ה', 2 באוקטובר. השר מופז הגדיר זאת כ"חופשה פרטית".

 

מכתבו של מופז מתפרסם בעת שבה מקורביו ממשיכים לפזר מסך ערפל סביב כוונותיו והמשך דרכו הפוליטית. גורמים בקדימה אמרו ל-ynet כי למרות שעדיין לא ברור האם ומתי יודיע מופז על שובו לפעילות מלאה - בימים האחרונים דובר על האפשרות כי אם ישוב וימונה לשר החוץ, מי שתחליף אותו תהיה השרה אברהם–בלילא, מראשי תומכיו. המקורבים אמרו כי בשיחות שניהלו איתו - התרשמו כי מופז שוקל לקצר את פסק הזמן שלקח.

 

מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, אישר את דבר החופשה עליה הכריז מופז. בשיחה עם ynet הבהיר יחזקאל שלא נדרש למנות ממלא מקום למופז לתקופה שבה שוהה שר התחבורה בחופשה. "החוק קובע מינוי ממלא מקום לשר רק אם הודיע על סיום תפקידו, או הוא נבצר מלמלא אותו מסיבה זאת או אחרת", הסביר.

 

יחזקאל הסביר כי ההתייחסות הרשמית לסוגייה היא בדיוק לפי מקרה רגיל של חופשה פרטית. "משרד התחבורה יכול להמשיך ולהתנהל גם כשהשר בחופשה,

כמו משרדים אחרים המתנהלים כך כאשר השרים יוצאים לחופש. אין כל סיבה ואין כל צורך במינוי מחליף במקרה זה. מבחינת מזכירות הממשלה, השר מופז חוזר לתפקידו ביום חמישי הבא", אמר עובד יחזקאל.

 

מלשכתו של השר מופז נמסר בתגובה: "מדובר בהודעה פורמלית בלבד על תאריכי חופשתו של השר. אין פה הודעה אם ב-2 באוקטובר הוא מתכוון לחזור או לא לחזור לתפקידו. זהו טופס חופשה בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוא עוד ישוב. מופז
צילום: תומריקו
מומלצים