שתף קטע נבחר

מחאת הסטודנטים: חסמו תנועה בת"א

כ-100 סטודנטים הפגינו במחאה על ההחלטה להעלות את שכר הלימוד, בניגוד להסכמים קודמים. ויש גם ברית עם ארגון המורים העל-יסודיים, כי גם ההסכם איתם לא כובד

הסטודנטים מחדשים את המאבק נגד העלאת שכר הלימוד: כמאה סטודנטים הפגינו הערב (יום ד') בתל-אביב וחסמו את פינת הרחובות ז'בוטינסקי ו-ה' באייר בכיכר המדינה, לאחר שצעדו למקום. במקום כוחות משטרה גדולים, שליוו את המחאה. הסטודנטים החליטו להתאחד עם ארגון המורים העל-יסודיים במאבקם, שכן שני הצדדים טוענים לאי-כיבוד הסכמים.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הוחלט לא לכבד את ההסכם עם הסטודנטים ולהעלות את שכר הלימוד בכ-1,000 שקלים. הסטודנטים נכנסו למו"מ מול נציגי הממשלה והאוצר, אולם האוצר נשאר נחוש בעמדתו כי יש ליישם את דו"ח ועדת שוחט לרפורמה בהשכלה הגבוהה במלואו, כולל הסעיפים הקוראים להעלאת שכר הלימוד.

 

לעומתו, דורשים הסטודנטים לכבד את ההסכם שנחתם איתם לפני כשנה, בתום מאבק הסטודנטים הממושך, לפיו התחייבה הממשלה שלא להעלות את גובה שכר הלימוד בשנה הקרובה עד אשר ינוהל מו"מ בהסכמה בנושא.  

 

לדברי יושב ראש התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופורובסקי, "אנחנו דורשים מהממשלה לקיים את ההסכם שנחתם איתנו, אנחנו לא ניתן שיפגעו בסטודנטים, היום זו רק יריית הפתיחה של חידוש המאבק שלנו, יש לנו הרבה מאוד הפתעות לחברי הממשלה ולמשרד האוצר". 

 

במקביל, לאחרונה נחתם הסכם עם חברי הסתדרות המורים בבתי הספר היסודיים, ובארגון המורים דורשים לקיים את ההסכם שנחתם גם איתם

אולם לא מומש בפועל. לדברי יו"ר ארגון המורים, רן ארז, ממשלת ישראל מוכיחה שוב ושוב לציבור כי היא לא מקיימת הסכמים.

 

"הסטודנטים הם עתיד המדינה. לצערי הממשלה לא מבינה, היא לא למדה לקח. מאבק הסטודנטים בתקופת כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה הצליח. המאבק מלפני שנה תחת שלטונו של אולמרט הצליח. חתמו איתכם על הסכמים ולא מקיימים אותם. כולי תקווה שראש הממשלה הבא תבין את הרמז שאתם כוח במדינה ותכבד גם את ההסכמים שנחתמו איתכם וגם את ההסכמים שנחתמו איתנו. אם נצטרך אנחנו נשבות ביחד עם הסטודנטים", הבטיח ארז לציבור הסטודנטים המפגינים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ההפגנה הראשונה, היום בת"א
צילום: עופר עמרם
מומלצים