שתף קטע נבחר

ביל קלינטון: אין לי כוונה ללכלך על מקיין

הנשיא לשעבר ספג ביקורת מצד חברי מפלגתו לאחר שחילק שבחים למושלת שרה פיילין. קלינטון הדגיש כי הוא ואשתו תומכים באובאמה: "אני והילארי לא משביתי שמחות"

נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון הבהיר הערב (יום ד') לחבריו במפלגה הדמוקרטית כי אם הם מחפשים מישהו שיתקוף את המועמד הרפובליקני ג'ון מקיין - שימשיכו לחפש.

  

בכירים במפלגה הדמוקרטית התלוננו באחרונה כי קלינטון לא נראה מספיק נלהב ממועמדותו של הסנאטור ברק אובאמה. זאת, אחרי שהוא הביס בפריימריז

את אשתו, הסנאטורית קלינטון. הם ביקרו את הנשיא לשעבר על כך שהוא נוהג בהיסוס ואף מרעיף שבחים על מקיין.

 

קלינטון התראיין לתוכנית "לארי קינג לייב" ברשת הטלוויזיה CNN. הוא אמר כי הניסיונות "ללכלך" על מקיין ועל סגניתו שרה פיילין הן אסטרטגיה שגויה. הנשיא לשעבר הוסיף כי הבוחרים אינם מעוניינים לשמוע מתקפות פוליטיות, אלא רוצים לשמוע על פתרונות לבעיות.

 

"אני לא חושב שלעלות לשידור ולתקוף את המושלת פיילין או הסנאטור מקיין, זה ניצול יעיל של זמנו של נשיא לשעבר. אני גם לא חושב שזו דרך להשיג קולות", אמר קלינטון והוסיף כי הוא מעריך את המועמד הרפובליקני, גם אם הוא לא מסכים איתו בכמה נושאים.

 

קלינטון ציין כי הוא ואשתו הביעו תמיכה גדולה באובאמה בוועידת המפלגה הדמוקרטית בחודש שעבר. כמו כן, הוא הזכיר את העובדה שהסנאטורית אף יצאה למסע דילוגים במדינות "המתנדנדות" במטרה לגייס את קולות המצביעים עבור אובאמה.

 

"לדעתי, היא עשתה הרבה יותר מכל מועמד אחר שהפסיד בפריימריז ב-40 השנה האחרונות", הדגיש הנשיא לשעבר. "העמדה שלנו היתה מאוד

ברורה. אנחנו לא משביתי שמחות".

 

ההתבטאות האחרונה של קלינטון היא שעוררה עליו את רוב הביקורת במפלגתו. הנשיא לשעבר אמר שלשום כי הוא מבין מדוע שרה פיילין כל כך פופולרית בקרב הציבור האמריקני. "אני בא מארקנסו, אז אני יכול להבין למה אנשים מתלהבים ממנה שם, למה הולך לה. הם מסתכלים עליה ואומרים 'כל הילדים האלו, משהו שקורה בכל משפחה. אני שמח שהיא אוהבת את בתה ולא מתביישת בה. אני שמח שהילדה הזו מסתובבת עם החבר שלה, שמח שהיא עומדת להתחתן איתו'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתגונן. קלינטון
צילום: AP
בלי לכלוך. מקיין ופיילין
צילום: AFP
מומלצים