שתף קטע נבחר

מרצ נכנסת למו"מ קואליציוני: לפטר את פרידמן

מלאכת הרכבת הממשלה מתקדמת. מרצ החליטה למשא ומתן קואליציוני. הדרישות: להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, ליישם את חוק "פינוי-פיצוי" ולפטר את שר המשפטים, דניאל פרידמן

מרצ החליטה הערב (יום ה') להיכנס למשא ומתן קואליציוני עם קדימה. התנאים שתציב הם המשך המשא ומתן המדיני, הקפאת הבנייה בהתנחלויות ויישום חוק "פינוי פיצוי". כמו כן תדרוש מרצ את סיום כהונתו של דניאל פרידמן כשר המשפטים. 

 

מרצ גם דורשת להרחיב את תקציב המדינה הממשלתית לשנת 2009 ב-3 אחוזים לעומת תקציב 2008, בניגוד להצעת התקציב הנוכחית, המבוססת על הגדלת המסגרת ב-1.7 אחוזים. במרצ דורשים לפרוש רשת ביטחון לקרנות הפנסיה של העובדים. לאחר החלטת הסיעה, התכנסה הנהלת המפלגה לדיון - וקיבלה את ההמלצה.  

 

בצהריים נועדו נציגי ש"ס עם עו"ד יורם ראב"ד, נציגה של יו"ר קדימה ציפי לבני, במשא ומתן להרכבת הממשלה. הם העלו בפגישה את הצורך לתקן את הפגיעה שנעשתה בקצבאות הילדים, והבהירו כי ללא הגדלת הקצבאות - מפלגתם לא תשב בממשלה. נציגי קדימה אמרו בתגובה כי אין תקציב שניתן יהיה להפנות לנושא.

 

ראש הממשלה המיועדת, השרה ציפי לבני, נפגשה אתמול עם יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, לפגישה שהוגדרה בסיומה "טובה". בסביבתו של ברק אמרו כי השניים דנו גם בנושאים כלכליים חברתיים, בצורך לפתור בעיות של אוכלוסיות כמו הגמלאים. לבני וברק שוחחו גם על הנושאים הביטחוניים והמדיניים, אולם מקורביי שר הביטחון אומרים כי "כל פגישה מקדמת אותנו לממשלה, אבל אנחנו עדיין לא שם. לבני וברק לא ירדו לרזולוציות ממשיות של הבעיות אך דיברו על רובן בהרחבה". 

 

בעוד המגעים לכינון ממשלה חדשה צוברים תאוצה, תוקף יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, את חברי העבודה וש"ס על כוונתם לחבור לקדימה בראשות ציפי לבני: "המכנה המשותף שלהם זה פחד מבחירות והם נאחזים בקרנות המזבח ובכיסאות שלהם", אמר בראיון ל-ynet. הוא העריך שאם ש"ס תיכנס לממשלה, היא תאבד בבחירות הקרובות מנדטים רבים, "לדעתי הם יפסידו עוד שלושה מנדטים. אני מוכן להתערב שבבחירות הבאות הם יקבלו שבעה - שמונה מנדטים בלבד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצים להיכנס, בתנאי
צילום: גיל יוחנן
מרכיבה ממשלה. לבני
צילום: רויטרס
מומלצים