שתף קטע נבחר

מופז בכנס בביתו: אני לא עוזב אף אחד

השר שאול מופז, שלקח "פסק זמן" מהפוליטיקה לאחר נצחונה של ציפי לבני, רומז הערב בהתבטאות פומבית ראשונה על שובו לזירה: "אני לא מתכוון לעזוב אף אחד ואחת מכם. ביחד עוד נעשה דברים גדולים במדינה". את הדברים אמר בכנס פעילים שערך ביתו

השר שאול מופז שלקח "פסק זמן" מהפוליטיקה, עשוי לשוב מוקדם מכפי שציפו. בהתבטאות פומבית ראשונה אמר השר: "אני לא מתכוון לעזוב אף אחד ואחת מכם. ביחד עוד נעשה דברים גדולים במדינה הזו... אמשיך לעשות מאמצים לשרת את המדינה, היא חשובה לי".

 

בכנס פרטי לפעילים בביתו, אמר הערב (יום ה') מופז: "אני לא מתכוון היום להכריז הכרזות, אך אומר דבר אחד - ההתגייסות שלכם ועצם ההגעה לכאן היום בערב, יש לה משקל אדיר בכל החלטה שאקבל. ראשית, לא עזבתי לשום מקום. אמרתי לפני שבוע שאני בקדימה, ואני אמשיך להישאר בקדימה. הכל הרי מוקלט. בן אדם רוצה לחשוב, ומותר לו. בכל צומת שאתה מגיע - אתה עושה חושבים. אני חושב שזה לגיטימי לחלוטין".

 

מופז הביע תקווה שאם התוצאה הייתה אחרת, כל המועמדים האחרים היו נוהגים באותו אופן: "בימים הקרובים נוכל להתקדם עוד צעד ועוד צעד לקראת קבלת ההחלטה הנכונה בעיניי כולנו, על מנת שנוכל להמשיך ולתרום למדינת ישראל. מי ייתן וכל מה שעשינו יביא לאחדות במדינה ובקדימה".

 

מופז התייחס ארוכות להפסד, ולדרך שבה התנהל מאז: "במערכת הבחירות הזאת הגענו לתוצאה שאף אחד - להוציא את אלה שתמכו בנו - לא האמין שנגיע לתוצאה כזו. אמרתי שאין לי טענה לאיש - לא לחברי הכנסת והשרים שלא תמכו בנו, ובוודאי שלא לסוקרים ולפרשנים. ובכל זאת - מי שצפה ומי שחזה ומי שעבד והביא את התוצאה הנקובה - היינו אנחנו".

 

השר אמר כי בסופו של דבר בחברה דמוקרטית יש לקבל כל תוצאה, אפילו אם היו קלקולים או תקלות. "כשישבתי כאן בשש בבוקר ואמרו לי את התוצאה, ויעצו לי 'תערער, יש לך על מה', אני ראיתי לנגד עיניי קודם כל את המדינה, ואחר כך את קדימה, והבנתי שאם אעשה זאת - אני מכניס את המדינה למערבולת מיותרת".

 

מופז החמיא לתומכים: "יש כאן את טובי האנשים. משעה שהכרתי אתכם, אני חושב שיש לי משפחה נוספת. אני איש שהשיג את כל מה שהשיג בעשר אצבעות וחצה מכשולים קשים מאוד. את רובם אתם לא יודעים. עברתי טלטלות וקשיים ומכשולים לא פשוטים. בחלקם הצלחתי יותר ובחלקם פחות. אני לפני הכל איש של אנשים. אני מאמין גדול באנשים".

 

הוא הבהיר כי המשיך לעסוק בענייני משרדו גם בחופשה: "אני יודע שיש לי גם ברגעים האלה אחריות. גם בחופשה ופסק זמן רוב הימים מוקדשים למשרד ולטלפונים, ולסוגיות שונות שאתה אחראי עליהם. אני לא עזבתי את המשרד, ואני עתיד לחזור לשם בשבוע הבא ולהמשיך את תפקידי כסגן ראש ממשלה ושר התחבורה".

 

מופז חתם את דבריו בכך שההכרעה שלו תתקבל בקרוב: "הזמן שנדרש לי הוא מאוד אישי ונחוץ, אבל יש לו גבולות, ותתקבל ההחלטה שתהיה ברוח הדברים שאמרתי כאן - אנחנו נשפיע על הנעשה במדינת ישראל. מי ייתן והקדוש ברוך הוא ייתן לנו את הכוח והאומץ גם לקבל את ההחלטות הנכונות וגם לבצע אותם בדרך הנכונה וגם להביא תקווה לעם במדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזר? מופז
צילום: תומריקו
תמנה את מופז לשר חוץ? לבני
צילום: עופר עמרם
מומלצים