שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב הראשי לעבריינים: תורידו את הכיפה
  זה הפך למנהג קבוע: חשודים מתייצבים בפני שופט ולפתע צצה כיפה שחורה גדולה על ראשם. הרב יונה מצגר קובע הערב בטקס בהשתתפות צמרת המשטרה: "מדובר בתופעה בזויה. ניצול לרעה של הדת וזלזול באינטליגנציה של השופטים"

  חזרה בתשובה - כן, לשים כיפה בבית-משפט - זה לא: בטקס חגיגי שהתקיים הערב (ה') בירושלים בהשתתפות שרי המשטרה לדורותיהם, השר לביטחון פנים, המפכ"ל וצמרת משטרת ישראל התייחס הרב הראשי, יונה מצגר, לתופעה הצוברת תאוצה באחרונה כאשר חשודים מתייצבים בפני שופט לאחר מעצרם ו"לפתע פתאום צצה כיפה גדולה על ראשם" כהגדרתו.

   

  "אינני בוחן כליות ולב" – אמר הרב מצגר, "אם מישהו עובר עבירה, והוא מבקש לחזור בתשובה שלימה, ודאי שזה הדבר הנכון ביותר, אבל התופעה הרווחת באחרונה, שעבריין רוצח, נעצר, ומופיע לפני השופט עם כיפה שבדרך כלל מוסרת ביציאה מבית המשפט, היא בזויה. זהו ניצול לרעה של הדת וזלזול באינטליגנציה של השופטים", דברי הרב מצגר. 

   

  הרב הראשי בירך את מפקדי המשטרה על מלאכתם ומסירותם ואיחל להם "פחות עבודה" בשנה החדשה.

   

  משל האוליגרך

  מאוחר יותר הערב השתתף הרב מצגר באירוע של מרכז ברסלב העולמי לכבוד נשיא הקונגרס היהודי האירו-אסייתי, אלכנסדר משקביץ,

   

  הרב סיפר לקהל מדרש עם מסר על הנדיב משקביץ. הוא דן בפסוק "לב חכם לימינו, ולב כסיל לשמאלו" ושאל: איך זה יכול להיות - הרי אצל כולם הלב בצד שמאל? לכן סיפר על יהודי שהגיע לשמיים, העבירות והזכויות שלו שוות והוא יכול לבחור בין גן עדן לגיהנום. כשהגיע לגיהנום ראה את כולם מסובים ליד השולחן ומגישים להם את האוכל עם כפית באורך מטר והם לא מצליחים לאכול. נכנס היהודי לגן העדן ורואה את אותו מחזה בדיוק, רק שבגן עדן כל אחד מאכיל את זה שממולו. המסקנה של הרב מצגר: כשאני עומד מול בן-אדם - הלב שלו בצד ימין שלי, וכך כשהחכם חושב על השני - הלב נמצא לימינו.

   

  לקראת החג, קיבל השבוע הרב יונה מצגר שי מהיועץ המשפטי לממשלה. בתשובתו לעמותת "אומץ", פסק היועץ כי אין תשתית ראייתית להעמיד אותו לדין. תשובתו של היועמ"ש התקבלה בעקבות פנייה לפתוח בחקירה פלילית נגד הרב בשלושה עניינים: "עריכת נישואין של פסולי חיתון ממניעים זרים", "הצעה בעלת אופי מיני מצד הרב לצלם צרפתי" ו"מימון נסיעות הרב לחו"ל על ידי גורמים חיצוניים שונים".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים