שתף קטע נבחר

האזינו לדיכטר על "העברייניות הפוליטית" בקדימה

דבריו של השר לביטחון פנים על אודות "הפוליטיקה העלובה והמכוערת" בקדימה הוציאו את ראש הממשלה מכליו. אנשיו של השר לביטחון פנים אמרו כי "דיכטר לא יירתע מהתקפות". לפניכם ההקלטה המלאה

האזינו לדבר השר. דבריו של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, על אודות "הפוליטיקה העלובה והמכוערת" עוררו סערה-רבתי בין שרי קדימה. כעת - ניתן לראשונה לשמוע את הדברים המלאים שאמר אמש (שבת) בכנס פעילים בתל-אביב. 

 

"לא לפוליטיקה הזו פיללנו. לא בשביל פוליטיקה כזו אנחנו בקדימה", אמר השר שזכה לתשואות בסוף דבריו. "תחכום פוליטי? כן, אין לי בעיה אם זה. בריתות פוליטיות? סחטיין, אין לי שום בעיה עם זה, אפילו קנוניות פוליטיות הן נסבלות. אבל שחיתות פוליטית? בשום פנים ואופן לא. עבריינות פוליטית נעקור מהשורש. בשחיתות ובמושחתים נילחם בכל הכוח והחוק גם בתוך קדימה".

 

יום סוער במשרד - כותרות אחרונות:

 

הדברים שפורסמו ב-ynet עוררו כאמור סערה. רה"מ המתפטר,אהוד אולמרט, הטיח בדיכטר, "מי אתה שתקבע שמפלגת קדימה מושחתת?". מקורבי דיכטר אמרו בתגובה כי "כנראה שאולמרט חיפש הזדמנות לתקוף את המשטרה ואת השר".

 

אנשיו של דיכטר ניסו להסביר את ההתבטאות ואמרו, כי "השר אמר את דבריו אמש בכנס בנוכחות מאות פעילים בו הביע את מורת רוחו מתופעות נקודתיות קלוקלות שהתגלו במהלך הפריימריז".

 

הם הוסיפו, כי "הוא לא אמר שקדימה מושחתת. הוא לא הטיח רפש במפלגה שלו כולה,

הוא דיבר על תופעות מסוימות אותן הוא מבקש לעקור כפי שהתחייבה המפלגה לציבור בוחריה. התופעות הללו נבדקו ומתועדות וצוינו גם על ידי שרים ובכירים אחרים בממשלה".

 

המקורבים הדגישו, כי דיכטר מתכוון, "להוסיף ולפעול כדי לעקור את התופעות הפסולות האלה מן השורש. דיכטר לא יירתע מהתקפות. ראש הממשלה הוא לא זה שיטיף לו מוסר בעניין הזה. הוא יוסיף לנקות את קדימה מתופעות פסולות כדי שבפריימריז הבאים יהיו בחירות נקיות, מה שקדימה הבטיחה לבוחריה".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוקף את אולמרט. דיכטר
צילום: צפריר אביוב
הרגיז את השר. אהוד אולמרט
צילום: AFP
מומלצים