שתף קטע נבחר

דאבל דייט: ברק ורעייתו התארחו בבית לבני

התקדמות ממשית בדרך להקמת ממשלה עדיין אין - אבל התחממות ביחסים דווקא כן: יו"ר קדימה ובעלה אירחו את יו"ר העבודה ואשתו ל"ארוחה באווירה טובה". בערב החג נפגשו לבני ומופז. מחר יימשכו המגעים עם ש"ס

שנה חדשה, ברית חדשה? אחרי שהמתיחות בין השניים הגיעה בשנה שעברה לשיא, הערב (יום ד'), מוצאי ראש השנה, נפגשו אהוד ברק וציפי לבני - והפעם באווירה לא מכופתרת: ארוחה בביתה של ראש הממשלה המיועדת. ואולם, התקדמות בדרך להרכבת קואליציה חדשה עדיין אין.

 

יו"ר העבודה ויו"ר קדימה שוחחו במהלך החג. ברק ורעייתו, נילי פריאל-ברק, הוזמנו לארוחת ערב בביתם של לבני ובעלה, נפתלי שפיצר, בתל-אביב. לדברי אחד ממקורבי ברק, "בארוחה הייתה אווירה טובה".


ברק יוצא מבית לבני (צילום: דודו אזולאי)

 

עם זאת, מקורבי ברק שבו והבהירו כי "התביעות שהעלתה מפלגת העבודה טרם נענו ולכן אין התקדמות במשא ומתן".

 לאחר שיחת הטלפון, מקורבי לבני טענו כי "כל שיחה כזו מקרבת אותם להבנה טובה יותר", אך בעבודה התעקשו: "זה עדיין לא זה. יש עוד הרבה נושאים לא פתורים".

 

אחת המחלוקות העיקריות בין הצדדים היא פריצת מסגרת התקציב. ברק דורש את הגדלת מסגרת התקציב ל-2.5 אחוזים, ואילו לבני מתנגדת לכך. לפי הצעת התקציב, שאושרה בממשלה, המסגרת תגדל ב-1.7 אחוז לעומת התקציב בשנה שעברה.

 

גם במרצ דורשים להגדיל את מסגרת התקציב. בערב החג נועדה לבני עם יו"ר מרצ, חיים אורון, ועם יו"ר הסיעה, זהבה גלאון. ח"כ גלאון אמרה לאחר הפגישה כי "לבני ציינה שוב כי ברצונה לראות את מרצ בקואליציה". לבני פגשה בערב החג גם את יו"ר הגמלאים, השר רפי איתן. היא ציינה בפניו כי היא מבינה את צרכי הגמלאים, וכי הדבר ימשיך לקבל ביטוי בתקציב המדינה.  

 

ומה עם ש"ס? מחר ייפגשו הצוותים המקצועיים של קדימה וש"ס להמשך המו"מ בין שתי המפלגות.

 

מופז בדרך חזרה

ביתה של לבני הפך למוקד המגעים לקראת הקמת ממשלה. הערב נודע כי בערב החג בא לשם גם שאול מופז, שהפסיד ללבני בפריימריז בקדימה ולקח "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. לדברי מקורבי לבני, הפגישה דנה באפשרויות שיתוף פעולה בין השניים, אולם לא נדונו נושאי תיקים.

 

בישיבת סיעת קדימה שנערכה ביום ראשון, תקפה לבני את התנהלות השותפות הקואליציוניות בדיוני התקציב: "הייתה אווירה קצת של 'אווירת סיום קורס', אפרופו ההצבעות האחרונות בכנסת.

 כל אחד ניהל אג'נדה משלו, היכולת של הממשלה הזו לצאת לדרך חדשה תלויה בהתנהלות שלנו, ובהתנהלות של הבודדים מקרב חברי הכנסת במפלגות האחרות".

 

היא אמרה שתפעל לכך שהשותפות הקואליציוניות בממשלתה העתידית יתמכו בתקציב המדינה לשנה הבאה: "צריך לזכור ששתיים מהשותפות הקואליציוניות שלנו לא תמכו בהצבעה תקציב בממשלה. הכוונה היא להיות במצב שבו כשאנחנו מסיימים את התהליך עם השותפות הקואליציוניות אנחנו יודעים שיש לנו תמיכה בתקציב בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תביעותיו טרם נענו. ברק יוצא מבית לבני
צילום: דודו אזולאי
ארוחת ערב בבית. לבני
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
פגישה דיסקרטית. מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים