שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט נשאל על "ראשונטורס", זעם - ושתק

  חקירתו השמינית של ראש הממשלה התמקדה בפרשת מרכז ההשקעות - אבל החוקרים פתחו בשאלות על מימון הנסיעות ועוררו כעס: "קבעתם שאני אשם, עכשיו פותחים את התיק?". גורמים במשטרה: אלו השלמות שגרתיות שתואמו מראש

  חקירת "ראשונטורס" - תיק סגור. האמנם? לאחר הפסקה של כמה שבועות, שוב הגיעו הבוקר (יום ה') חוקרי המשטרה למעונו הרשמי של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. חקירתו השמינית כללה עימות עם כחולי המדים - שהעלו שוב שאלות בפרשת "אולמרטורס", עליהן סירב ראש הממשלה לענות.

   

  כשלושה שבועות לאחר שהמשטרה העבירה לפרקליטות את תיק החקירה בפרשת מימון הטיסות וכן בפרשת "מעטפות הכסף", עם המלצה להגיש כתב אישום, נשאל אולמרט בפתח החקירה מספר שאלות בפרשת "ראשונטורס". 

   

  לדברי יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, ראש הממשלה הופתע ואמר לחוקרים: "רק לפני כשבועיים המלצתם להגיד נגדי כתב אישום בשורה של עבירות, קבעתם שאני אשם בעבירות קשות ועכשיו אתם פותחים עוד פעם את התיק ושואלים אותי שאלות?"


  באו לחקור בפעם השמינית (צילום: גיל יוחנן)

   

  דן הוסיף כי ראש הממשלה סירב להשיב בנושא זה, ואמר שיהיה מוכן לענות רק לאחר שיתייעץ עם עורכי דינו. יתר החקירה נסובה סביב פרשת מרכז ההשקעות - שתיק החקירה בעניינה טרם הועבר לפרקליטות.

   

  "זו פשוט שערורייה. כיצד יתכן שהמשטרה ממהרת להמליץ על כתב אישום נגד ראש ממשלה מכהן, כאשר היא לא סיימה לבדוק את הדברים עד הסוף? הציבור חייב להתעורר", אמר יועצו של אולמרט.

   

  במשטרה סירבו להתייחס באופן רשמי לטענות, אך גורמים במשטרה אמרו כי מדובר בטענות תמוהות שהרי השאלות בנושא ראשונטורס תואמו מראש בעת תיאום הגעת צוות החוקרים, ולמרות זאת ביקש ראש הממשלה שלא להיחקר בנושא לפני שהוא מתייעץ עם עו"ד. לדבריהם, ההשלמות לבקשת הפרקליטות הן הליך שגרתי ואין בהן להשליך דבר על התשתית שנמצאה בפרשה.

   

  ראש הממשלה הקדיש לצורך החקירה שעתיים מזמנו - אולם בסופו של דבר נחקר כרבע שעה נוספת.

   עם תום החקירה יצאו החוקרים לישיבת עדכון עם ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו, ועם ראש להב 433, ניצב יואב סגלוביץ'.

   

  לפני פחות מחודש, טענה המשטרה כי יש צורך במספר השלמות בפרשת מרכז ההשקעות, וכן לחקור את ראש הממשלה בנושא. אולמרט נחשד כי כשימש כשר התמ"ת פעל בניגוד עניינים, שעה שהתערב בהליכים ובהחלטות במרכז ההשקעות לטובת חברת "סיליקט דימונה" שיוצגה על-ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר.


  פורסם לראשונה 02/10/2008 09:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החוקרים באים, הבוקר
  צילום: גיל יוחנן
  אולמרט. "כבר קבעתם שאני אשם"
  צילום: AP
  מומלצים