שתף קטע נבחר

'יהודים, סילברמן היא יענטע חולנית - הצביעו מקיין'

הקרב על "הקול היהודי" בבחירות לנשיאות ארה"ב הולך ומתחמם: כמה ימים לאחר שהקומיקאית שרה סילברמן פרסמה סרטון הקורא לצעירים יהודים לצאת לפלורידה עתירת האלקטורים לשכנע את בני משפחתם המבוגרים להצביע אובאמה, יוצא הקומיקאי ג'קי מייסון ב"פעולת תגמול" למען ג'ון מקיין

מלחמת "הקליפים היהודיים" לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב נמשכת: כמה ימים לאחר שהקומיקאית שרה סילברמן פרסמה סרטון הקורא לצעירים יהודים לצאת לפלורידה, מדינה מתנדנדת ועתירת אלקטורים, לשכנע את סבא וסבתא שלהם להצביע למועמד הדמוקרטי ברק אובאמה - באה התגובה הרפובליקנית.

 

הקומיקאי היהודי זוכה פרס האמי ג'קי מייסון (יעקב משה מצה) פרסם סרטון בו הוא תוקף את סילברמן ומציע למצביעים היהודים לשאול את עצמם מי טוב עבור ארה"ב ומה יכולותיהם של המועמדים. "זכותה של סילברמן להחזיק בדעה אחרת, אך לטעון שמי שלא יצביע לאובאמה הוא צר אופקים, מטורף או אידיוט? אני יודע שהיא מתכוונת לטוב אבל היא בדיוק כמו כל עמיתיה השחקנים".

 

לחצו לצפייה בסרטון של  ג'קי מייסון

 

"מה אובאמה עשה בחייו שמגיע לו להיות נשיא? סילברמן לא נתנה סיבה אחת. היא לא אמרה לכם מה עמדותיו כלפי היהודים, מה הוא השיג או מה הוא מייצג", ממשיך מייסון. "אני לא דורש מכם שתצביעו מקיין, אני לא חושב שיש לי זכות להגיד לכם 'תצביעו מקיין כי אני אמרתי' - תצביעו מקיין כי אתם חושבים כך. העובדה שאובאמה לא השיג שום דבר, היא הסיבה שלא תצביעו עבורו".

 

מכאן חוזר מייסון למתקפה ישירה על סילברמן: "אל תתנו לאחרים לשכנע אתכם שאתם צרי אופקים. היא יענטע (ביידיש - חטטנית ורכלנית) חולנית שהזכירה זאת. אל תקשיבו לה. השאלה היא מה אובאמה יעשה באמריקה בהשוואה למקיין, בינתיים הוא לא השיג כלום ומקיין השיג המון", מסיים מייסון את דבריו.

 

יש לציין כי מאחורי הסרטון של מייסון עומדת "הקואליציה היהודית הרפובלקינית" (RJC), ארגון שנוסד ב-1985 כדי לגייס תמיכה יהודית במפלגה. לארגון יש 44 סניפים ברחבי ארה"ב והוא מארגן אירועים לציבור יהודי עם המועמדים הרפובליקנים לנשיאות. כמו כן, מסייע הארגון בתיאום ביקורים של חברי קונגרס ומנהיגים רפובליקנים בישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה. מה עשה בחייו?
צילום: AP
השיג הרבה? מקיין
צילום: AFP
מומלצים