שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  יהודה עדר מנגן באך

  לקראת פסטיבל "גיטרה במדבר", המקבץ כמה מהגיטריסטים הגדולים בישראל לשלושה ימים של כיף ומוזיקה, ynet מעניק לכם קטע מכיתת אמן של יהודה עדר, שמסביר את הקשר בין "ירח" של שלמה ארצי לקוראל של באך ושיר של פול סיימון

  בשבוע הבא, בין ה-15 ל-17 באוקטובר, ייערך פסטיבל "גיטרה במדבר" בחוות "מעיין הנעורים" ברמת הנגב. לכבוד הפסטיבל, קבלו קטע מכיתת האמן שהעניק יהודה עדר בשנה שעברה, ובה הסביר והדגים איך יצר את קטעי הגיטרה הדומיננטיים שלו, אותם ניתן למצוא בכמה ממיטב שירי הרוק בארץ. בקטע שאנחנו מציגים לכם, מספר עדר מה היו השראותיו ליצירת קטע הגיטרה בלהיטו של שלמה ארצי "ירח": שירו של פול סיימון "American Tune", שהושפע, מצידו, מקוראל של באך. 
   
  ynet שמח לשתף פעולה עם הפסטיבל, שנוצר על ידי השחקן (והגיטריסט החובב) אלון אבוטבול, שמבקש לחבר בין אנשים דרך המוזיקה והגיטרה וליצור דיאלוג בין המוזיקאים המקצועיים לקהל החובבים, בעזרת סדנאות, כיתות אמן, תכניות העשרה, מעגלי גיטרה יזומים (וספונטניים) במתחם, במה פתוחה ואפילו אולפן הקלטות, שיהיה פתוח 48 שעות ברציפות. בשנה שעברה נערך הפסטיבל לראשונה, ומשך כאלף חובבי גיטרה ומוזיקה שבאו לשמוע ולהשמיע. 
   
  בפסטיבל ישתפו כ-50 אמנים, מכל גווני הקשת המוזיקלית בארץ, ביניהם דודי לוי, המשמש גם מנהל אמנותי של הפסטיבל, יהודה עדר, יהודה קיסר, דודו טסה, חיים רומנו, שמוליק בודגוב, רוני פיטרסון, רונה קינן, ערן צור, ארז נץ, אמיר בן עמי ותמר אייזנמן. לצדם יופיעו גם זמרים כמו אברהם טל, דן תורן, אבי בללי, גבע אלון, אהובה עוזרי,  ארז לב ארי, מיקה שדה, המדרגות, אונילי, אבי אלבז, התמלילן יענק'לה רוטבליט ועוד.
   
  ynet, השותף לפסטיבל ברצון לאוורר מדי פעם את הגיטרה מחוץ לחדר החזרות והמועדונים, יעניק לכם בימים הקרובים קטעים בלעדיים לאתר, ביניהם ביצועים ייחודיים של האמנים המשתתפים ב"גיטרה במדבר". 
   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפסטיבל. חיבור בין אנשים דרך המוזיקה
  לאתר ההטבות
  מומלצים