שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תוכנה במבחן: רשת פרטית ב-Gtalk

  Gbridge משתמשת ב‭Gtalk-‬ כדי ליצור רשת פרטית וירטואלית בין מחשבים ולשתף תיקיות וקבצים עם חברים

  חלק מהשירותים שמציעה גוגל זכו לתוספות או להרחבות המשנות את הייעוד המקורי שלהם, וספק אם בגוגל התכוונו להן. כך, למשל, גולשים זיהו מזמן את הפוטנציאל והפכו את Gmail לשטח אחסון וירטואלי.

   

  ‭,Gtalk‬ שירות המסרים המיידיים של גוגל, לא זכה להצלחה מסחררת בזכות עצמו, אבל גם כאן היה מי שמצא אפשרויות נוספות. התוכנה של Gbridge משתמשת בחיבור של Gtalk כדי ליצור רשת פרטית וירטואלית ‭(VPN)‬ בין כמה מחשבים ולשתף תיקיות וקבצים. למרות ה- G המחייב בתחילת השם, לא מדובר במוצר של גוגל, אלא של חברה פרטית שאינה קשורה לענקית החיפוש. מכיוון שהתוכנה "רוכבת" על ‭,Gtalk‬ כדי להשתמש בה תצטרכו חשבון משתמש בשירות Gmail או ‭.Gtalk‬

   


   

  לאחר תהליך התקנה קצר ולא מסובך תוכלו להזמין חברים ולשתף איתם קבצים ותיקיות, או להתקין את התוכנה במחשב נוסף, כדי ליצור ביניהם רשת. ההגדרות של התוכנה קצת מבלבלות ולא ברורות בשימוש ראשון, אבל אם תסמנו אחת מהן יופיע לידה הסבר מפורט. במסך הראשי, שנקרא ‭,Friends‬ תוכלו לראות את כל הרשתות אליהן אתם מחוברים ואת התיקיות אליהן יש לכם גישה. כדי להפוך תיקייה לזמינה ברשת תוכלו לגרור אותה אל חלון SecureShare ולקבוע מי מהחברים יוכל לראות אותה, כאשר ברירת המחדל היא, שכל תיקייה משותפת בין המחשבים שלכם ולא זמינה לחברים.

   

  לגבות תיקיות בקלות

  אפשר גם להגדיר סיסמת גישה לתיקייה ולקבוע סינון לגבי סוגי קבצים אותם אתם לא מעוניינים לשתף, כמו קבצי הפעלה ‭.(exe)‬ את ההגדרות שקבעתם תוכלו כמובן לשנות בהמשך, כדי להזמין עוד חברים, להוסיף או לבטל סיסמה, או לשנות את סינון סוגי הקבצים.

   

  באמצעות Gbridge תוכלו גם לגבות בקלות תיקיות אל מקום אחר באותו מחשב, או אל מחשב אחר המחובר לרשת שיצרתם. אפשר להסתפק בגיבוי חד פעמי או להגדיר גיבוי אוטומטי אחת לפרק זמן מסויים. Gbridge כוללת גם אפשרות לגישה אל שולחן עבודה מרוחק, כך שתוכלו להתחבר אל מחשב אחר ולעבוד עליו, בדומה ליישום ‭top Remote Desk-‬ של מייקרוסופט או לשירות של ‭.LogMeIn‬

   

  התוכנה שוקלת רק שני מ"ב, לא צורכת משאבים רבים מהמחשב והחברה מצהירה, שכל התקשורת בין המחשבים ברשת מוצפנת ומאובטחת. Gbridge דורשת כמה דקות להבנה והתמצאות, אבל היא לא מסובכת, והופכת את המשימה של יצירת רשת וירטואלית לקלה ופשוטה.

   

  ‭Gbridge 1.0‬

  מחיר: חינם

  דרישות מערכת: Windows ‭,XP ,2000‬ Vista.

  להורדה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים