שתף קטע נבחר

נתניהו: "גם עם שאוכל סושי הוא עם חזק"

כך הסביר ראש הממשלה לשעבר, שפרש מהמירוץ, בכנס הרצליה לביטחון לאומי, בנאום שכלל ניתוחים מדיניים, שלל דוגמאות ממשטרים בעולם ומחמאות לחוסנו של עם ישראל

"העם חזק, גם העם שאוכל סושי הוא חזק, וגם העם שנוסע על טרקטורונים וגם בשכונות וגם בצפון ובדרום. גם החלקים החזקים בעם אינם רוצים לשבת במסעדת יוקרה ובו זמנית להידחף לים. אני כופר לחלוטין בהנחה כי העם חלש". כך אמר היום (יום ד') בנימין נתניהו, בכנס הרצליה לחוסן לאומי וביטחון לאומי של המרכז הבינתחומי בהרצליה.
בנאום, בו שיבץ שלל דוגמאות ממשטרים בעולם, הביע נתניהו אופטימיות רבה בנוגע לעתיד המדינה ועתיד הסכמי השלום. האזרח המודאג, כך נראה, הוא נחלת העבר. דבריו כללו ניתוחים מדיניים ועצות לממשלה.
"יש לנהל מו"מ לאחר ייצוב המצב ויש דרכים להביא לייצוב כזה. עד עכשיו לא סוכנו אינטרנסים חיוניים של המשטר הפלסטיני ויש דרכים לסכן אינטרסים כאלה", הודיע נתניהו וביקר את ברק על ניהול המו"מ תוך התמשכות אירועי האלימות.
נתניהו התייחס גם לסיבה שבגללה סירב להתמודד על ראשות הממשלה מבלי שהכנסת תתפזר: "אין טעם להיות ראש ממשלה כדי להיות ראש ממשלה. כבר הייתי ראש ממשלה. אני לא צריך לא את התואר, לא את הלשכה ולא את הכבוד. בשביל לעשות, הכנסת צריכה להתפזר ולאפשר לעם אפשרות לבחור בין שתי הדרכים".
"אני אולי הישראלי האופטימי ביותר שאני מכיר", המשיך נתניהו, והסביר כי בניגוד לדעתם של רבים בממסד הפוליטי, הזמן החולף ללא הסכם שלום, אינו פועל לרעת ישראל. לדבריו, המשטרים במדינות ערב הם אנכרוניסטיים ונמצאים בתהליך של התפוגגות, ובמקומם יקומו משטרים נוחים יותר לעשיית שלום עם ישראל.
"מהפיכת המידע היא הרבה מעבר למהפיכה טכנולוגית או כלכלית", המשיך נתניהו. "התקשורת המודרנית היא המרכיב החזק ביותר של הרודנות וכיום עם מהפיכת המידע והאינטרנט, הכוח העצום הזה מתפוגג בשל נגישות של כל אדם לאמצעי המידע והקומוניקציה. באיראן יש 200 אלף צלחות לוויין ואינטרנט וזה מערער את המשטר. צריך לשדר לאיראן תוכניות כמו 'מלרוז פלייס' ו'בברלי הילס' שהם חומר תעמולה איום עבור המשטר הזה. המשטרים האלה יאבדו את הבלעדיות על מוחם ועל לבם של אזרחיהם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
נתניהו. "הישראלי הכי אופטימי"
צילום: דודו פריד
מומלצים