שתף קטע נבחר

לבני הטילה וטו: קדימה לא תחבור לגאידמק

יו"ר קדימה הטילה וטו מוחלט על תמיכה במפלגת "צדק חברתי" של איש העסקים בבחירות המקומיות. אחרי שההסכם עם ברקת פוצץ, נשקלת תמיכת קדימה בירושלים בפרוש

יו"ר קדימה החדשה עוד לא ביצעה צעדים משמעותיים ברמה המדינית - אבל ברמה המוניציפלית, היא כבר החליטה: רק לא גאידמק. ל-ynet נודע שלבני הטילה אמש (יום ב') וטו מוחלט על האפשרות כי קדימה תשתף פעולה עם ארקדי גאידמק או עם מפלגתו "צדק חברתי", לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, ב-11 בנובמבר.

 

בהתייעצות לילית שקיימה לבני עם חברי הכנסת צחי הנגבי ויואל חסון, הפועלים במסגרת המטה המוניציפאלי של המפלגה, הבהירה כי היא מתנגדת לשיתוף פעולה כלשהו עם גאידמק "בכל נושא ובכל עניין". לבני הדגישה בשיחה כי מבחינתה מדובר בנושא עקרוני.

 

גאידמק הגיב על הדברים: "מחמיא לי שהגברת ציפי לבני, ממלאת מקום ראש הממשלה, שמה לב לפעילות הפוליטית שלי ותמוה בעיני שהגברת לבני תפסה עמדה כל כך קיצונית".  

 

את עמדתה הבהירה יו"ר קדימה החדשה לאחר שבוטל ההסכם הקואליציוני שגובש עם ניר ברקת לקראת הבחירות לעיריית ירושלים. פעילים בכירים בסניף בבירה הציעו לשתף פעולה עם איש העסקים כדי שקדימה לא תפסיד את ההזדמנות להכניס נציגים למועצת העיר.

 

"ההסכם עם ברקת פוצץ", אמר ח"כ חסון, "ונוצר מצב שנשארנו קירחים מכאן ומכאן. אתמול דובר על האפשרות לבצע חיבורים אחרים, וגם שמו של גאידמק עלה. בסופו של דבר, הוחלט שקדימה מתנגדת באופן עקרוני לחבירה לגאידמק".

 

תמיכה בפרוש - מכה לברקת

למרות שהמגעים שהתנהלו הפכו בלתי רלוונטיים לאחר החלטת לבני, שניים מאנשי קדימה בירושלים החליטו על דעת עצמם לחבור לרשימתו של גאידמק - ועושים זאת ברגע קריטי, היום האחרון להגשת רשימות המועמדים. לפיכך, הם עוזבים את קדימה.

 

"אנחנו אכן נכנסים למטה גאידמק, קודם נסיים להירשם ואחר כך נדבר", אמר ל-ynet מאיר פניג'ל, שתוכנן להיות ברשימתו של ברקת מטעם קדימה. יחד איתו עבר אלי לוי, שהסביר: "ברקת לא עמד בהסכמים שלו איתנו, מי שרוצה לברוח רק מחפש סיבות".

 

לגבי סיכוייו של גאידמק לנצח במירוץ לראשות העיר, אמר פניג'ל,

 יו"ר בית"ר ירושלים לשעבר: "אם נעשה מאמצים ויהיו הפתעות, אז זה אפשרי". יחד איתו במטה גאידמק אישרו את הידיעה על מעבר אנשי קדימה.

 

אך במי תתמוך קדימה הממוסדת? קולות אחרים מהמפלגה מדברים על כך שנשקלת ברצינות תמיכה במועמד החרדי, הרב מאיר פרוש. אם אכן תתמוך קדימה בפרוש, תהיה זו מכה קשה לברקת, אשר שוקד מזה זמן רב על הקמת רשימה על מפלגתית, המאחדת מאחוריו את כל הציבור החילוני והדתי-לאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. וטו נחרץ
צילום: AP
גאידמק. ברית הבית"רים עם פניג'ל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים