שתף קטע נבחר

ביידן: האשמות פיילין על אובאמה - שטויות במיץ

טענת המועמדת הרפובליקנית לתפקיד סגנית הנשיא כי קשריו של אובאמה עם חבר במחתרת קיצונית שפעלה בארה"ב בשנות ה-60, מעידים כי הוא חובר לטרוריסטים, הקפיצה את המועמד הדמוקרטי לסגנות. "פיילין הלכה רחוק מדי בהתקפותיה. הרפובליקנים מזריקים פחד ותיעוב לקמפיין

המועמד הדמוקרטי לתפקיד סגן הנשיא, הסנאטור ג'ו ביידן, תקף אתמול (יום ד') את יריבתו הרפובליקנית, שרה פיילין, לאחר שזו האשימה את המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ברק אובאמה, בהתחברות עם טרוריסטים. זאת, בשל קשריו עם ביל איירס, חבר במחתרת קיצונית שפעלה בשנות ה-60 בארה"ב. 

"פיילין הלכה רחוק מדי בהתקפותיה על אובאמה. דבריה הם שטויות במיץ עגבניות", אמר ביידן בראיון ברשת CBS. "העובדה שהאנשים האלה (הרפובליקנים) מזריקים פחד ותיעוב לקמפיין נעשית מסוכנת. זה הגדיש לגמרי את הסאה". בראיון לרשת ABC, אמר ביידן כי עצרות הבחירות של פיילין הן "בדיוק המקרה בו אתה תוקף כשאין לך שום דבר אחד להגיד. זה יותר ממאכזב, זה שגוי". את המועמד הרפובליקני, ג'ון מקיין, כינה ביידן "איש כעוס התוקף את אובאמה בדרכים מכוערות במקום להציע פיתרונות למשק האמריקני".

 

יממה לאחר העימות השני בין מקיין לאובאמה, שב אתמול המועמד הרפובליקני לשורת מתקפות על עברו ועל אופיו של יריבו הדמוקרטי. הוא טען כי אובאמה חסר ניסיון וכי רעיונותיו מסוכנים לארה"ב. "כולנו שמענו את מה שאובאמה אומר. אך פחות ופחות ברור מה הוא עשה או מה הוא יעשה" אמר מקיין בעצרת בחירות בבית לחם, פנסילבניה. פיילין אמרה בעצרת כי "קיימים יותר מדי סימני שאלה בנוגע לעברו של אובאמה בעוד שמקיין לא צץ משום מקום. העם האמריקני מכיר אותו".

 

אובאמה מצדו הגיב במתקפה על התוכנית הכלכלית שהציג מקיין במהלך העימות ולפיה יקצה הממשל 300 מיליארד דולרים נוספים להתמודדות עם משבר בשוק המשכנתאות. מטה הבחירות של המועמד הדמוקרטי פרסם הודעה בה טען כי תוכניתו של מקיין תגרום רק להוצאת כספים מיותרת על הלוואות לא טובות.

 

"זה לא הזמן לפחד או לפאניקה, זהו הזמן לפיתרונות ולמנהיגות", אמר אובאמה בעצרת בחירות באינדיאנפוליס. "מקיין מדבר על כלכלה דומה מאוד לזו שהוביל בוש, כלכלה שהובילה אותנו למשבר הזה. הוא חושב שאנחנו לא שמים לכך לב, אבל אנחנו לא ניתן שירמו אותנו או יאחזו שוב בעינינו".

 

סקר אחרון שבוצע בתחילת השבוע על-ידי רשת CNN בקרב יותר מאלף נשאלים, מעניק לאובאמה יתרון של שמונה אחוזים על פני מקיין. לפי הסקר, זוכה המועמד הדמוקרטי ל-53 אחוזי תמיכה, לעומת 45 אחוזים בלבד למועמד הרפובליקני. גם סקרים של רשת NBC והעיתון "וול סטריט ג'ורנל" מצביעים כך שאובאמה הגדיל את יתרונו משני אחוזים לשישה. לעומת זאת, מצביע סקר של רשת CBS דווקא על צמצום הפער בין אובאמה למקיין לארבעה אחוזים בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביידן. פחד ותיעוב
צילום: AP
צילום: AFP
מאיפה בא אובאמה. פיילין
צילום: AFP
מומלצים