שתף קטע נבחר

ערבים ניסו לארגן מרוץ ורגמו שוטרים באבנים

כ-400 צעירים מוואדי ערה ביקשו לחסום את כביש 65 למרוץ מכוניות. השוטרים שבאו ספגו מטר אבנים, 4 מהם נפצעו קל. עימות קשה נמנע כשמכובדי הכפרים שכנעו אותם להתפזר

בקלות זה היה יכול להסתיים גרוע יותר. עימות נמנע אמש (יום ד') בין כוחות משטרה למאות צעירים ערבים, שביקשו לארגן מרוץ מכוניות בכביש 65 - ואדי ערה - מתוך ידיעה שהכביש ריק בערב יום כיפור. התקרית הסתיימה בפציעה קלה של ארבעה שוטרים מאבנים, ומעצר של אחד הצעירים.

 

מפקד תחנת המשטרה בעירון פנה למכובדים מכפרים בסביבה, שדיברו אל לבם של הצעירים, ובמקביל מנע את קיום המרוץ.

 "כעבור שעה, כשכשלם לא קרה, המשועממים פשוט קמו ועזבו", אמר מפקד התחנה, סגן-ניצב מוקי זמברג.

 

אירוע מעין זה היה יכול בנקל, אם מכונית חולפת הייתה נקלעת לשם, להפוך לתקרית אלימה - כש-400 צעירים תושבי הכפרים בוואדי ערה חוסמים ציר תנועה מרכזי. ניידות משטרה שסרקו לכל אורך יום כיפור את הכביש באזור, חלפו במקום והבחינו בהתגודדות הצעירים.

 

השוטרים התקבלו במטר אבנים, וארבעה מהם נפצעו קלות. הם ביקשו מהצעירים לפנות את הציר, אולם אחד הנהגים, שכנראה היה אמור להשתתף במרוץ,

 החל להשתולל על הכביש וסירב להתפנות. הוא נעצר, והערב יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה.

 

מלבד אותו צעיר, נכבדי הכפרים שוחחו עם האחרים והמשטרה בחרה שלא להתעמת עמם. כך, כעבור כשעה, פוזרה ההתקהלות - בלי שום מרוץ מסוכן. "חששנו שרכב ייקלע לשם, או לחלופין שייצא רכב מאחד הכפרים מאחד היישובים ותיווצר תקרית, אולם זה לא קרה. לשמחתנו, הסיפור נגמר כך", סיכם מפקד התחנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
המשטרה נערכה. ארכיון
צילום: רוני שיצר
מומלצים