שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שח"ם: קיום פסטיבל עכו עלול לגבות חיי אדם

  איגוד שחקני המסך עומד מאחורי עיריית עכו בהחלטה לדחות את הפסטיבל, אך דורש לעשות זאת תוך פיצוי האמנים והיוצרים שעמלו חודשים על קיומו

  יממה לאחר פרסום עצומת מחאה נגד החלטת עיריית עכו לבטל את הפסטיבל לתיאטרון אחר, בשל המהומות שפרצו בעיר ביום כיפור, יוצא איגוד שחקני המסך (שח"ם) בהודעה בה נכתב: "השתכנענו כי קיומו של הפסטיבל בתנאים הנוכחיים, עלול לגבות מחיר של חיי אדם וכי להזמין קהל לאירוע יהיה מעשה בלתי אחראי".

   

  ההחלטה של ראשי האיגוד והאמנים התקבלה לאחר דיון ארוך, שנערך אמש בלשכתו של ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, בו השתתפו נציגי הפסטיבל, האיגוד והאמנים. במהלך הדיון אמר ראש העיר כי עיריית עכו לא מתנערת מהפסטיבל וכי בכוונתה לבחון כיצד ניתן יהיה לקיימו במועד שבו התנאים יאפשרו זאת.  

   

  למרות התמיכה בהחלטת העירייה, מדגישים היום בשח"ם כי בכל מקרה של שינוי או דחייה, יש לפצות באופן הולם את השחקנים והיוצרים, שהתכוננו במשך חודשים ארוכים לפסטיבל והשקיעו בהכנות משאבים רבים. באיגוד קוראים לעירייה לקיים מול השחקנים והאמנים דיאלוג כן, אמיתי ופתוח, שיביא לפתרון מקובל על כל הצדדים. "אנחנו עומדים מאחורי העיר עכו על רקע הימים הקשים שהיא עוברת ועורכים במקביל דיונים לבחינת חלופות שונות לקיום הפסטיבל", אומרים באיגוד ומוסיפים, "ההשלכות של ביטול או דחיית הפסטיבל על היוצרים והאמנים רבות, בין היתר ברמת החזר ההשקעה, התחייבויות קודמות של המשתתפים בתקופות עתידיות, תקציבים נוספים שיידרשו ודרישות טכניות משתנות, לכן לא יהיה מנוס מאיתור הגורמים שייקחו אחריות על החלטות שכאלה תוך בחינת מנגנוני פיצוי".

   

  במהלך היממה האחרונה הצטרפו יותר מחמשת אלפים איש לעצומת האמנים, היוצרים, אנשי האקדמיה וראשי הנהלת הפסטיבל לדורותיו, שקוראים לקיומו של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר למרות האירועים הקשים בעיר. "הפסטיבל, המזוהה עם העיר עכו מזה 29 שנים, הוא כלי יעיל לשיפור המצב וכעת עשוי לתרום לחידוש ההדברות בין ערבים ויהודים בעיר", נכתב בעצומה. "קיומו, ישלח מסר חשוב לתושבי העיר ולאלפי האורחים המגיעים אליה בנאמנות מדי שנה". בין החתומים על העצומה: ד"ר עתי ציטרון, פרופסור שמעון לוי, יובל מסקין, שירה גפן, אלית ובר, יורם קניוק, יעל פרלוב, אילן דר, אלי הירש, שמואל עצמון, רפי וייכרט, סביון ליברכט, רוני סומק ומוטי לרנר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים