שתף קטע נבחר

מופז ללבני: "אסייע לך ככל שאתבקש"

שר התחבורה חזר למועצת קדימה עם תשובות נחרצות מפסק הזמן שלקח: "שירות הציבור היה המקום הטבעי שלי. בו הייתי ובו אני נשאר". היו"ר לבני חיבקה אותו ואמרה: "האווירה של התקווה סביב קדימה חזרה. לא יהיו מחנות"

השר שלקח פסק זמן החליט - "אני נשאר". רבים מבאי כינוס מועצת קדימה הערב (יום א') המתינו לאמירה משמעותית מצדו של שר התחבורה, שאול מופז, באשר להמשך דרכו במפלגה ובממשלה - וזו אכן הגיעה: "שירות הציבור היה המקום הטבעי שלי. בו הייתי ובו אני נשאר". הדברים זכו לתשואות רמות מצד הנוכחים, ובסופם אף התחבקו מופז ויו"ר קדימה, שרת החוץ ציפי לבני.

 

"לאחר התבלטויות הגעתי למסקנה שזהו המקום שממנו אוכל להמשיך לתרום. משחר נעוריי אני משרת את הציבור, ואני כאן כדי לחזור ולשרת אותו,

את אזרחי ישראל, את בוחרי קדימה, את ראשי הערים של קדימה, את ראשי הסניפים ואת הציבור הרחב המזוהים עם קדימה ועם דרכה. אעשה זאת בלב חפץ", אמר מופז.

 

שר התחבורה קרא "לפעול יחד כדי להקים ממשלה חזקה ויציבה". הוא פנה ליו"ר לבני ואמר: "ניתנה לך המשימה להרכיב הממשלה, וכמי שנושא תפקיד מרכזי בתנועה, אסייע לך ככל שאתבקש". הקהל הרב הגיב שוב במחיאות כפיים סוערות.


רגעים של אחדות: לבני ומופז, הערב (צילום: ירון ברנר)

 

"על שנינו מוטל כעת התפקיד לאחד השורות, להניח בצד שיקולים זרים, מוטל התפקיד להוביל, לקבל החלטות ענייניות ולהתנהל באופן מיוחד. קדימה לא יכולה להרשות לעצמה מאבקי כוח, ומשחקי כוח. האחריות לזה מוטלת עליך ועליי, כמי שקיבל את המנדט להוביל את התנועה בשנים הקרובות", אמר ואיחל ללבני הצלחה מעומק הלב.

 

לבני: נייצג את המכנה המשותף בחברה הישראלית

ראש הממשלה המיועדת קיבלה בברכה את דבריו ואמרה בנאומה: "האווירה של התקווה סביב קדימה חזרה. אווירה של אמון, של תקווה, וזה נכנס גם לחדר הזה. הגענו הנה כדי לדבר על אחדות ולעשות את השנה הבאה טובה יותר לכל עם ישראל. השנה הזאת, קדימה יוצאת לדרך חדשה, ביחד עם מאיר, ושאול ועם אבי, עם השרים ושותפיי לממשלה, לאחריות שמונחת על כתפינו.

 

"הדברים שנשמעו כאן, ושמחתי לשמוע את הדברים שנאמרו על ידי כל אחד ואחד, אומרים שקדימה יוצאת באמת לדרך חדשה ביחד", הוסיפה לבני. "קדימה תוכל להיות מה שהיא התחייבה להיות, אם היא תייצג את המכנה המשותף של החברה הישראלית. לא יהיו מחנות בקדימה".

 

היא המשיכה בדברי העידוד לפעילים ואמרה: "ביחד אנחנו יכולים לנצח גם בבחירות לרשויות המקומיות, ונוכל להתמודד עם אותה אי ודאות כלכלית. יש לנו לא רק את היכולת:

יש בחוץ ציבור שאחרי הרבה זמן מאמין ויודע שקדימה זה הדבר הנכון. אנחנו צריכים להמשיך ולהאמין בזה, לפעול לפי המצפן הזה שיש לכל אחד מאיתנו כמנהיג. אז, אין לי ספק שנשכיל לקבל את ההחלטות הנכונות ולהוציא אותן אל הפועל".

  

בתחילת דבריו סיפר מופז על הלבטים שליוו אותו כאשר ביקש לשקול את דרכו הפוליטית. "אין לאף אחד את הזכות לשחק באמון המוגבל שקיבלנו מהציבור. לפני שלושה שבועות נסתיימו הבחירות. באותם רגעים של סיום ספירת הקולות היה עלי להחליט אם להכניס המדינה ואת המפלגה לסחרור של ערעורים והשמצות ובחירות חוזרות או לאפשר יציבות וחזרה לנורמליות. בחירתי היתה מיידית וברורה. טובת המדינה והרצון למנוע זעזועים מטל עליי ועל כל אחד. כך נהגתי. אני רוצה שכך היו נוהגים גם המתמודדים האחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. קאמבק זריז
צילום: ירון ברנר
לבני. לנצח גם בבחירות המקומיות
צילום: ירון ברנר
מומלצים