שתף קטע נבחר

הרפובליקנים דואגים ומאוכזבים ממצבו של מקיין

מקיין ממשיך לפגר בסקרים - ובמפלגה הרפובליקנית מתגברים קולות האכזבה. בכירים לשעבר הביעו ספק ביכולותיו של מקיין לנצח, ומתחו ביקורת על התנהלות הקמפיין

שלושה שבועות לפני הבחירות, הרפובליקנים מודאגים יותר ויותר בנוגע לסיכויו של ג'ון מקיין לנצח במירוץ לבית הלבן.  "הוא חייב להוכיח שהוא שונה מבוש וטוב יותר מאובאמה בנמישור הכלכלי", אמר יו"ר הפרלמנט לשעבר, ניוט גינגריץ'. "אם לא הוא יצליח לעשות זאת - זה אבוד, וזו תהיה שנה רעה מאוד לרפובליקנים".

 

בכירים רפובליקנים אחרים טענו כי המפלגה היתה צריכה לתקוף את אובאמה כבר לפני מספר חודשים על קשריו עם הקיצוני ביל איירס – ולא לחכות לסוף הקמפיין. "לאחר שחיכה, ג'ון מקיין מצטייר ככועס, רגזן ונואש – ומשחק לידי הדמוקרטים", אמרו הגורמים.

 

בשבוע האחרון הקפיד מקיין לתקוף את אישיותו של אובאמה, אולם דעות היועצים חלוקות בשאלה האם יש להתמיד בגישה התקפתית זו.  "מקיין צריך להיראות נשיאותי ולפקפק ביכולותיו ובמוכנותו של אובאמה להנהיג. הוא לא צריך אסטרטגיה התקפתית. הוא צריך אסטרטגיה לקאמבק", אמר יועץ תקשורתי שעבד בעבר עם הרפולביקני מיט רומני.

 

"הוא צריך ליזום תוכנית כלכלית רצינית וחדשה", אמר היועץ בוב דול. "מקיין לא יכול להתעלות על אובאמה בכך שהוא רק מביע זעם על הנעשה בוול סטריט".

 

ביום רביעי ייפגשו שני המתמודדים לעימות שלישי ואחרון. זו ההזדמנות הטובה ביותר שנשארה למקיין כדי ליצור רושם סופי. "יש לו הזדמנות להתייצב כמנהיג חזק בתקופה מתאגרת זו", אמר רון קאופמן, בכיר רפובליקני לשעבר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקיין. זוחל בסקרים
צילום: AP
אובאמה. המרוויח
צילום: AFP
מומלצים