שתף קטע נבחר

תוכנת Circle Dock - שולחן עבודה עגול

אם שולחן העבודה הנוכחי במחשב לא נוח או סתם משעמם אתכם, ‭Circle Dock‬ מציעה דרך אלטרנטיבית לניהול קיצורי-דרך. בדקנו

תוכנות רבות מציעות תחליפים שונים לתפריט "התחל" של Windows או לאייקונים המתנחלים על שולחן העבודה. בדרך-כלל הן מנסות להביא קצת ניחוח של אפל או לינוקס אל תוך Windows, כשהן מחקות את סרגל העגינה ‭(Dock)‬ של אפל או את התפריטים בלינוקס. ‭Circle Dock‬ מציעה ממשק אחר: עיגול, שעליו תוכלו להציב קיצורי-דרך לתוכנות, קבצים ותיקיות - מין תחנת עגינה כמו של אפל, אבל בצורה מעגלית.

 

לאחר ההתקנה יופיע על שולחן העבודה שלכם עיגול ריק ‭Circle Dock -‬ לא עושה את העבודה בשבילכם ולא מציגה אוטומטית קיצורים נבחרים לדפדפן, לתוכנת מייל או לתיקיות אישיות במחשב. הדרך הפשוטה ביותר להתחיל היא לגרור אל העיגול את סמלי התוכנות, התיקיות וקבצים, משולחן העבודה או מכל תיקייה במחשב. אפשר גם להוסיף פריטים לעיגול על-ידי הצבת העכבר עליו ולחיצה על הכפתור הימני.

 

בנוסף, אפשר ליצור תיקיות על העיגול, שכוללות כמה פריטים. אם תרצו, למשל, לרכז במקום אחד כמה קיצורי-דרך לדפדפנים השונים, תוכלו ליצור תיקייה נפרדת ובתוכה להציב את קיצורי הדרך הרצויים.

 

להקל על העבודה

במרכז העיגול נמצא כפתור כיבוי - לחיצה עליו תעלים את התוכנה, שתמשיך לרוץ בסרגל המשימות, ליד השעון. רוצים להחזיר את העיגול אל מרכז הבמה? ברירת המחדל של התוכנה היא, שכל תזוזה של העכבר אל קצה המסך, ימינה או שמאלה, תגרום להופעת העיגול, וגם לחיצה על ‭F1‬ מחזירה או מעלימה אותו.

 

‭Circle Dock‬ נותנת לכם לשלוט על העיצוב וההפעלה: אפשר להחליף את הרקע של העיגול, את הסמל שבמרכזו (רוצים להציב את הלוגו של אפל? אין בעיה‭,(‬ לקבוע מספר מקסימלי של קיצורים שאפשר להציב בו, לשנות את המקרים בהם מופיעה התוכנה (גרירת העכבר לראש המסך, שילוב כפתורים מסוים) ועוד.

 

העיצוב של הסרגל יפה והתוכנה נותנת עוד הזדמנות לעשות סדר במחשב - לבדוק מה מכל האייקונים שהגיעו איכשהו לשולחן העבודה אתם באמת צריכים ולהציב רק אותם על העיגול. ‭Circle Dock‬ יכולה גם להקל קצת על העבודה, עם קיצורי דרך שזמינים במהירות מכל מקום. נכון, אפשר תמיד לחזור אל שולחן העבודה בלחיצת כפתור, מסרגל ההפעלה המהירה של Windows, אבל ‭Dock Circle‬ מציעה דרך אלגנטית יותר.

 

התלונה היחידה שלנו היא על היעדר יוזמה: אפשר היה להוסיף כמה אייקונים בסיסיים שיופיעו כברירת מחדל לאחר התקנת התוכנה וגם לשלב אותה, או לפחות להציע, ברשימת התוכנות המופעלות מיד לאחר הדלקת המחשב. למרות זאת, ‭Circle Dock‬ מציעה דרך נאה ונוחה לנהל קיצורי דרך.

 

‭Circle Dock 0.9.2‬

מחיר: חינם

דרישות מערכת: Windows XP, Vista‬ 

להורדה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים