שתף קטע נבחר

חשד: התחזו למדבירי חרקים וגנבו מבתים

כנופיה נהגה להתחזות למדבירים ובמהלך העבודה בבית לשכפל את המפתח. לאחר מספר ימים הם שבו לפי החשד לבתים ורוקנו אותם מחפצי ערך. המשטרה לכדה את החשודים לאחר שהזמינה אותם לדירה ותפסה אותם "על חם"

המשטרה תפסה היום (ג') "על חם" כנופיה שמנתה שבעה בני אדם, החשודים כי התחזו למדבירי חרקים, שבמקום לחסל ג'וקים - רוקנו שורה של בתים מחפצי ערך. 

 

ביחידה המרכזית של המשטרה במרכז כינו את הפרשה בשם "המדביר". חקירת הפרשה החלה לפני מספר חודשים לאחר שבתחנות המשטרה באזור ראשון לציון והסביבה הצטברו שורה של תלונות של תושבים שדיווחו, כי פרצו לדירותיהם. כאשר בדקו החוקרים את המאפיינים המשותפים לכל הפריצות, התברר כי בבתים נערכה לפני הגנבות הדברה.

 

בלשי היחידה המרכזית החלו לאסוף מידע מודיעיני על חברות הדברה חדשות בשוק וגילו קבוצה של שבעה מדבירים חדשים, חמישה מהם תושבי ראשל"צ ושניים תושבי תל אביב, כולם בשנות ה-30 לחייהם.

 

הקבוצה נהגה לפזר פליירים באזור המרכז ולהציע שירותי הדברה במחירים אטרקטיבים. כאשר היו המדבירים נכנסים לבתים הם נהגו ללבוש חליפות מתאימות ולהחזיק בידיהם תרסיסים. בהמשך התברר כי הם בסך הכל השתמשו במים ובחומרי ניקוי.

 

במהלך פעילות ההדברה, נהגו חברי הקבוצה לגנוב תכשיטים וכסף רב. במקרה והמדבירים היו מגלים כי בבית יש כמות גדולה של כסף או כספות, היה אחד מאנשי הצוות יוצא ומשכפל את מפתח הבית. כמה ימים לאחר מכן, הם היו מנצלים את היעדרותם של בעלי המקום ומרוקנים את ביתו. בחלק מהמקרים הם חזרו לאותו הבית מספר פעמים.

 

בימ"ר מרכז החלו לעקוב אחרי הכנופיה שפעלה גם באזור תל אביב. כדי לתפוס את הכנופיה על חם, הזמינה שוטרת מהיחידה המרכזית את המדבירים לדירה ששכרה המשטרה. היא הדגישה בפני המדבירים כי היא מעוניינת לנקות את הבית עוד לפני החג, משום שהיא יוצאת לחופשה.

 

הבית עצמו רושת במצלמות ובלשים ארבו בסביבתו ובתוכו. חברי הכנופייה לא איכזבו והגיעו היום כדי לפרוץ לדירה. השוטרים תפסו את הפורצים ויביאו אותם מחר להארכת מעצרם. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדבירו ג'וקים ולקחו חפצים. אילוסטרציה
צילום: רויטרס
מומלצים