שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תביעה נגד אלוהים בוטלה כי אין לו כתובת

  בית משפט בנברסקה ביטל תביעה שהוגשה נגד אלוהים, בטענה כי לא ניתן לזמן את הנתבע לדיון. זאת, מכיוון שכתובת המגורים שלו אינה נמצאת ברישומים. התובע, הסנאטור ארני צ'יימברס, הגיש את התביעה בשנה שעברה, וביקש כי הנתבע יוצא להורג על-ידי זריקת רעל. לטענתו, אלוהים אשם בפעילות טרור. זאת, משום שהוא מפיץ "אימת מוות והרס בקרב מיליונים מתושבי כדור הארץ".

   

  צ'יימברס אמר כי הגיש את התביעה אך ורק כדי להבהיר כי לכל אחד צריכה להיות גישה למערכת המשפט, ללא שום קשר למצבו הכלכלי. אך בית המשפט שם מקל בגלגליו כאשר קבע כי על-מנת להתקדם בהליכים המשפטיים, לבית המשפט חייבת להיות נגישות לנתבע.

   

  בהחלטת השופט נקבע כי "בהתחשב בכך שבית המשפט גילה כי אין אף שירות ציבורי המשפיע על הנתבע, התביעה נדחית". עם זאת, צ'יימברס, שסיים את הפקולטה למשפטים אך לא ניגש לבחינות הלשכה, סבור כי מצא פרצה בהחלטה.

   

  לדבריו, "בית המשפט בעצמו הודה בקיום אלוהים, ומשמעות הדבר היא שהוא מכיר בכך שהאל הוא יודע כל". והטענה ממשיכה: "מכיוון שאלוהים יודע הכל, הוא קיבל את דבר התביעה". לצ'יימברס ישנה זכות לערער על החלטת בית המשפט תוך 30 יום. הוא הבהיר כי לא החליט עדיין על צעדיו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שופט מי ששופט אחרון
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים