שתף קטע נבחר

שמח בפוניבז': קטטה המונית וביקור בביהמ"ש

סכסוך ממושך על עמדת החזן בישיבה הליטאית היוקרתית בבני ברק, הידרדר שוב לתגרה אלימה. עשרות תלמידים ליוו חשוד שנעצר, ושוחרר בתנאים מגבילים

והיית אך שמח - בבית המשפט. 50 מתלמידי הישיבה הליטאית פוניבז' "חגגו" את ברכת הכהנים המסורתית בבית משפט השלום בתל אביב. לשם הם ליוו את אחד מחבריהם לספסל הלימודים, שנעצר לאחר שפרצה קטטה בעקבות סכסוך ארוך יומין בישיבה.

 

משה בדיחי, בן 23 מבני ברק, נעצר אמש (יום ד') על ידי שוטרים שהוזעקו לישיבה בעיר, שם פרצה התגרה ההמונית. אחד מבני הישיבה אף נפצע באורח קל בראשו, אך לא הסכים להתפנות לטיפול. השוטרים לא מצאו את החשודים העיקריים באלימות, ובדיחי היה היחיד שהועבר למעצר ולחקירה במשטרה.

 

בישיבת פוניבז', הנחשבת לספינת הדגל של עולם הישיבות הליטאי, לומדים כ-1,000 צעירים. זה זמן רב קיים סכסוך בין שני פלגים על תפקיד החזן של הישיבה, סכסוך שמידי פעם עובר לפסים אלימים. מספר ניסיונות לפתור את המשבר בדרכי שלום, לא צלחו.

 

פרט לחקירתו של העצור היחיד, המשטרה זימנה לחקירה ולגביית עדות מספר אנשים, בינהם את הרב יוסף ברמן.

 היום הובא בדיחי לאולם המעצרים בבית המשפט השלום, לצד עשרות מאנשי הישיבה שהאזינו בקשב רב לדיונים. פרקליטו של בדיחי, עו"ד צבי וטורי, טען בדיון כי מרשו הוא זה שהותקף, והמשטרה בסך הכל תפסה שעיר לעזאזל.

 

השופטת יעל הניג כתבה בהחלטתה כי מדובר בסכסוך ישן, ציינה שלעצור אין כל עבר פלילי ואין סיבה להפלותו לעומת אנשים אחרים שהתערבו בקטטה ולא נעצרו. לכן, היא שיחררה את בדיחי בתנאים מגבילים - ערבות של 21 אלף שקלים, וצו לפיו לא יתקרב במשך שלושה שבועות לרדיוס של כחצי קילומטר מהישיבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוייטרס
במקום בכותל - ברכת הכוהנים בבית המשפט
צילום: רוייטרס
מומלצים