שתף קטע נבחר

מקיין התנצל על ההברזה בפני לטרמן: "פישלתי"

אחרי שלושה שבועות בהם הלם דייוויד לטרמן, מנחה ה"לייט נייט שואו", בג'ון מקיין בעקבות הברזתו מהתוכנית - הגיע מקיין להתארח בתוכנית כדי להתנצל ולהשיב את כבודו האבוד

מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית, ג'ון מקיין, התארח הלילה (שישי) בתוכנית האירוח של דייוויד לטרמן ברשת סי-בי-אס והתנצל על כך שהבריז מהופעה בתוכנית לפני שלושה שבועות.

 

זה קרה ב-24 בספטמבר. מקיין טלפן ללטרמן והסביר כי הוא מבטל את הופעתו בתוכנית מפני שהוא חייב להקפיא את קמפיין הבחירות שלו על מנת לחזור לוושינגטון ולטפל במשבר הכלכלי. אולם לתדהמתו של לטרמן, מקיין התראיין ממש באותה שעה שבה מוקלטת התוכנית שלו לחדשות הערב של סי-בי-אס, נאם למחרת בבוקר בכינוס השנתי של הנשיא לשעבר ביל קלינטון, ורק למחרת בצהריים עזב את ניו-יורק בדרכו לוושינגטון.

 

בהתחלה אמר לטרמן כי הוא חש כמו פטריוט כשאיפשר למקיין לחזור לוושינגטון על מנת להציל את הכלכלה המקרטעת, אבל אחרי שראה אותו מתאפר לראיון באולפן החדשות של סי-בי-אס, העיר כי "עכשיו אני מרגיש שעשו בי שימוש. אני מרגיש זול, אני מרגיש מלוכלך".

 

למחרת הוא התחיל להלום. "זה עובד ככה", אמר לטרמן לצופים שלו ב-25 בספטמבר,

"אתה לא בא לראות אותי - ייתכן שלא נראה אותך ביום ההשבעה של נשיא ארה"ב".

 

הוא התבדח על חשבון שרה פיילין, סגניתו של מקיין, על כך שביקשה לדחות את העימות שלה עם ג'ו ביידן עד אחרי יום הבחירות. הוא לגלג על כך שמקיין הביא אותה לפגישה עם מנהיגי העולם בעצרת האו"ם ואמר כי זה כמו להביא את הבת שלך ליום עבודה.

 

במשך שלושה שבועות הלם לטרמן במקיין בבדיחות אינסופיות והכאב היה רב. הפוליטיקאים האמריקנים למדו בשנים האחרונות את כוחן והשפעתן של תוכניות הבידור הליליות והם דואגים להופיע בהן בתדירות גבוהה.

 

הלילה, מקיין הגיע בזחילה לאולפן אד סאליבן בשדרה השביעית בניו יורק על מנת להתנצל.  הנזק המצטבר של הבדיחות היה כבד ומקיין ביקש לעצור את הדימום.

 

בגלל עיכוב של שעתיים בהמראה מפנסילבניה, החליט מקיין לנטוש את מטוסו ולהזעיק מסוק כדי שיוכל להגיע בזמן לאולם "לייט נייט שואו". "פישלתי", הודה מקיין עם כניסתו לאולפן. "אתה נשאר"? שאל המראיין. "כן", השיב מקיין בחיוך.

 

"מה בעצם קרה"? המשיך הבדרן להציק. "פישלתי", השיב מקיין במילה אחת, "תראה את כל החומרים שסיפקתי לך". לטרמן: "צלצלת ואמרת שאתה צריך לחזור לוושינגטון?". המועמד לנשיאות ארה"ב: "פישלתי, מה יש לומר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקיין. הבריז - והתנצל
צילום: AFP
לטרמן ומקיין. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים