שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נעצרו שלושה תושבי עכו בחשד שפגעו במכוניות
  המשטרה ממשיכה לחפש חשודים שהסיתו וגרמו נזק לרכוש. היום נעצרו שלושה יהודים, בחשד שהפכו מכוניות. מתחילת המהומות נעצרו 78 תושבים והוגשו ארבעה כתבי אישום

  השקט בעכו נמשך זה היום השישי ברציפות. הבוקר (יום ו') נעצרו שלושה יהודים תושבי עכו בחשד שהפכו מספר כלי רכב במהלך המהומות וגרמו להם נזק רב. עשרה ימים לאחר המהומות, ממשיכה משטרת מרחב גליל בחקירה מאומצת, וממשיכה לחפש אחר מסיתים ואחר תושבים שפגעו ברכוש.

   

  בתום דיון בעניינם שנערך בבית משפט השלום בעכו, הוחלט לשחרר אחד מהם למעצר בית ולהאריך עד ליום ראשון את מעצרם של השניים האחרים. מאז תחילת המהומות בערב יום הכיפורים, נעצרו 78 תושבים, מחציתם יהודים ומחציתם ערבים. ארבעה כתבי אישום כבר הוגשו ובמשטרה הדגישו שנגד מספר חשודים נוספים יוגשו כתבי אישום נוספים על גרימת נזק, הפרת סדר והצתות של כלי רכב ונזקים למבנים.

   

  בימים האחרונים נמצאו בעיר כאלף שוטרים, חלקם כוחות מיוחדים שתפקידם לאבטח את מוקדי החיכוך ולהשיב את הביטחון לתושבי עכו. מפקד תחנת המשטרה המקומית, סגן-ניצב אבי אדרי, אמר ל-ynet: "אנו נערכים להמשיך ולהבטיח את ביטחונם של התושבים במהלך ימי החג. במפגש שנערך בנוכחות מפקד המחוז, ניצב שמעון קורן, קצינים מהמחוז ומהתחנה וראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, סוכם שתימשך ההידברות מול הנציגים הדתיים והפוליטיים היהודים והערבים על מנת להבטיח שגם שמחת תורה וגם הימים שלאחרי החג יעברו בשקט, מבלי שיתחדשו המהומות".

   

  לדבריו, "המשטרה נמצאת היום בכוח משמעותי שאמור לספק את הביטחון ובמקביל ממשיך צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרת מרחב גליל בפעילות לצורך הגעה לכל מי שהיה מעורב במהומות ביום הכיפורים".  

   

  במפגש עם נציגי המשטרה, שב ראש העיר, שמעון לנקרי, והבטיח שהאירועים שבעיניו היו חציית קו אדום בידי קיצונים משני הצדדים לא יתחדשו. הוא הבהיר שמה שינחה אותו בתקופה הקרובה הוא חיזוק הדו-קיום שהפך דוגמה לערים אחרות.

   

  ביום רביעי שוחרר למעצר בית תאופיק ג'מאל, הנהג הערבי שנכנס לשכונה מעורבת בעיר והצית את גל האלימות. שופט בית-המשפט המחוזי בחיפה, יצחק כהן, קיבל את טענות עורך דינו של ג'מאל, שערער על הארכת מעצרו הקודמת, והורה לשחרר את הנהג למעצר בית של שבוע. בנוסף, נשלל רישיון הנהיגה שלו למשך חודש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים