שתף קטע נבחר

דיון עצוב לסיעות השמאל על קמפ דייויד

ח"כ אחמד טיבי מחה על דבריו של אופיר פינס שנאמרו בשם ראש הממשלה, לפיהם הפלסטינים הם האחראים לפיצוץ בשיחות

12 חברי כנסת מסיעות השמאל התכנסו בכנסת לישיבה שנקבעה מראש בעניין "מצב השלום בצל הפסגה בקמפ דייויד". הדיון נועד להביע תמיכה בראש הממשלה ברק, אלא שהחדשות על שובו המתוכנן של ראש הממשלה, הפכו את הישיבה לישיבת נכאים.
ח"כ אחמד טיבי מחה על דבריו של יו"ר הקואליציה אופיר פינס, שנאמרו בשם ראש הממשלה, לפיהם הפלסטינים אחראים לפיצוץ בקמפ דייויד כיוון שסרבו להצעות הפשרה האמריקניות. "האמירה כי הפלסטינים לא בשלים לשלום היא אמירה מתנשאת, הרי יש הסוברים שראש הממשלה הוא הלא גמיש. ברק צריך להפסיק לזלזל בפלסטינים".
טיבי אמר כי שוחח עם יו"ר הרשות יאסר ערפאת אך סירב לומר אם ערפאת הודיע לו כי גם הוא חוזר. בדיון עידכנו נציגי מטה השלום, איחוד תנועות השמאל, על הפעילות בשטח. "אנחנו מניחים שההפגנה הגדולה בכיכר רבין תהיה בשבת הבאה בין אם יהיה הסכם ובין אם לאו" אומר גברי בר-גיל, מזכיר הקיבוץ הארצי המשמש כיו"ר המטה. ברגיל הציג את האמצעים למסע ההסברה, חולצות וסטיקרים עליהם כתוב "הרוב החליט שלום וגם אני". חבר הכנסת טאלב א-סנע מחה על כי אין סטיקרים וחולצות עם כתובות ערביות, "אנחנו מצאנו את עצמנו מחוץ למסע ההסברה על השלום", אמר.
יו"ר הקואליציה פינס אמר בסיום הישיבה כי הוא עוד מקווה שיקרה משהו דרמטי שיהפוך את הקערה על פיה "אבל כרגע יש את כל הסיבות לפסימיות לא זהירה" חתם את דבריו.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
"פסימיות לא זהירה". פינס
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים