שתף קטע נבחר

פיפ"א אישרה: פלסטין תארח לראשונה בביתה

לאחר עשור של פעילות, תקיים הנבחרת הפלסטינית משחק ראשון בשטחי הרשות. ירדן תגיע למפגש ידידותי כדי לחנוך את איצטדיון 'פייסל אל חוסייני' בא-ראם ב-26 לאוקטובר. ספ בלאטר יכבד האירוע בנוכחותו

עשר שנים עברו מאז הקמתה של התאחדות הכדורגל הפלסטינית. עשור בו נדרשו השחקנים ומאמניהם של הנבחרת המקומית להתמודד עם המציאות הסבוכה והקשה בשטחי הרשות ולא פעם להתאמן תחת אש. עד כה, לא הצליחה הנבחרת להעפיל לאף אחד מהטורנירים הגדולים. אפשר להבין זאת, נוכח היותה חסרת מגרש ביתי. הנסיבות הפוליטיות לא איפשרו קיום משחק בינלאומי על אדמת עזה או יהודה ושומרון. עד היום.

 

פיפ"א פירסמה היום (ו') הודעה רשמית לפיה ביום ראשון ה-26 לאוקטובר, תקיים הנבחרת הפלסטינית משחק ביתי ראשון באיצטדיון על שם פייסל אל-חוסייני בעיירה א-ראם שבסמוך לירושלים (זאת בניגוד לדיווחים ברחבי עולם על קיום המשחק בעזה). יהיה זה אמנם משחק ידידות מול ירדן, אולם את האירוע יכבד בנוכחותו נשיא פיפ"א בכבודו ובעצמו, ספ בלאטר.


שחקני פלסטין חוזרים לשחק בעזה (AP)

 

עד כה אירחה הנבחרת הפלסטינית את משחקיה בירדן ובקטאר, אולם לפחות על פי פיפ"א, החל מבעוד שבוע וחצי תוכל לקרוא לאיצטדיון בא-ראם בית. זאת לאחר ששופץ במימון של ההתאחדות העולמית, שנתנה את אישורה לעמידתו בתקניה. "זה מאוד חשוב לפיפ"א שמדינות יוכלו לשחק את משחקיהם הביתיים באיצטדיונן הביתי" אמר דובר פיפ"א.

 

נשיא ההתאחדות הפלסטינית, מיודענו ג'יבריל ראג'וב, הודה לבלאטר על תמיכתו. "זהו כבוד גדול בשבילנו לארח את נשיא ההתאחדות העולמית בארצנו. הפלסטינים ישמחו לקבל את פני ראשי פיפ"א והמכובדים האחרים שיגיעו למשחק", הצהיר ראג'וב שילווה באיצטדיון גם את ידידיו מהפת"ח, אבו-מאזן וסלאם פיאד.

 

מלבד איצטדיון 'פייסל אל-חוסייני', יחנוך בלאטר במהלך ביקורו את האיצטדיון על שם מאג'ד אל-אסעד בעיירה אל-בירה. השלב הבא יהיה אולי השגת הקלות מישראל על תנועת שחקני הנבחרת הפלסטינית המתגוררים בעזה. אלו לא הורשו לצאת בעבר את גבולות הרצועה לטובת משחקי חוץ ומחנות אימון. כך למשל, לפני שנה נאסר על 18 משחקני הנבחרת לצאת למשחק בסינגפור במסגרת מוקדמות מונדיאל 2010. אי לכך זכו המארחים לניצחון טכני 0:3 וניצחו בהתמודדות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נבחרת פלסטין. יש להם בית
צילום: רויטרס
מומלצים