שתף קטע נבחר

דיווח: אובאמה מתכנן "ממשלה של כוכבים"

המירוץ לבית הלבן טרם הוכרע אך המועמדים לנשיאות כבר החלו לעמול על הרכב הממשלה שברצונם להקים. ה"סנדיי טיימס" הבריטי מדווח כי המועמד הדמוקרטי עשוי למנות אישי ציבור מוכרים לתפקידי המפתח. כמה מהשמות הבולטים: ג'ון קרי, קולין פאוול וצ'אק הייגל

15 ימים בלבד נותרו לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, ושני המועמדים כבר מפנים את מבטם קדימה. כלי התקשורת מדווחים כי הסנאטורים ברק אובאמה וג'ון מקיין שוקלים את מי למנות לממשלה שיקימו, אם ייבחרו.

  

ה"סנדיי טיימס" הלונדוני דיווח הבוקר (יום א') כי אובאמה מתכנן להקים "ממשלת כוכבים" במטרה לשקם את הכלכלה האמריקנית על רקע המשבר העולמי. למועמד הדמוקרטי יש שורה ארוכה של יועצים למדיניות חוץ ולנושאי פנים שיצטרפו ללשכתו בבית הלבן, אם יזכה ברוב הקולות ב-4 בנובמבר.

 

המועמד הדמוקרטי מתכנן למנות שורה של אישי ציבור מוכרים לתפקידים בכירים בממשלתו, לרבות פוליטיקאים רפובליקנים. במטה אובאמה מציינים כי רבים מהם כבר רמזו שישמחו לשרת בממשל אובאמה. 

 

הסנאטור ג'ון קרי, שהתמודד לנשיאות ב-2004, הביע את נכונותו לשרת כמזכיר המדינה במקום קונדוליזה רייס. שר האוצר לשעבר לארי סמארס, שכיהן בממשלו של ביל קלינטון, מעוניין לשוב למשרדו הישן. הסנאטור הרפובליקני צ'אק הייגל, שתקף לאחרונה את שרה פיילין, מעוניין בתפקיד שר ההגנה.

 

לפי הדיווח, אחד האישים שעשוי למלא תפקיד משמעותי בממשל אובאמה הוא מזכיר המדינה לשעבר קולין פאוול, ששירת תחת ג'ורג' בוש בכהונתו הראשונה. ההערכה היא שפאוול לא ירצה לשוב לתפקידו הישן, אולם אובאמה עשוי למנותו לשליח מיוחד למוקדי סכסוך בעולם.

 

בעימות שנערך בשבוע שעבר בין שני המועמדים אמר אובאמה כי הוא מעניין להקים ממשלה שתכלול נציגים מטעם שתי המפלגות הגדולות. הוא הזכיר

את שמותיהם של הסנאטור הרפובליקני ריצ'רד לוגר ומפקד נאט"ו לשעבר ג'ים ג'ונס בתור אישים שהוא מעריך מאוד.

 

"עלינו לשגר מסר ברור לבוחרים", אמר בכיר במטה אובאמה. "עלינו להבהיר לציבור שבקרוב יהיה אדם חדש בתפקיד, ובהתחשב במצב שבו אנו שרויים, יש צורך במינויים חדשים".

 

בינתיים, מנסה הסנאטור הטירון להבהיר לתומכיו שהמירוץ עדיין לא בכיסו. הוכחה לכך התקבלה הבוקר בסקר האחרון של "רויטרס" שמראה כי מקיין צמצם את הפער לשלושה אחוזים בלבד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסתכל קדימה. אובאמה
צילום: AFP
קאמבק? קרי
צילום: AFP
צילום: רויטרס
שליח מיוחד. פאוול
צילום: רויטרס
חוצה את הקווים. הייגל
צילום: איי פי
מומלצים