שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פיילין: על החוקה לאסור נישואי הומואים

  את העמדה המחמירה ביותר בנוגע לנישואים גאים הציגה סגניתו של מקיין, שרה פיילין, שהבהירה כי היא לא רק מתנגדת לנישואים אלה, אלא אף רוצה לעגן את איסורם בחוקת ארה"ב

  המועמדת הרפובליקנית לתפקיד סגנית הנשיא, שרה פיילין, אמרה הלילה (יום ג') כי היא תומכת באיסור חוקתי על נישואי הומואים ולסביות. זאת, בניגוד לעמדתו של המועמד לנשיאות, ג'ון מקיין, הטוען כי לא מדובר בעניין פדראלי וכי לכל מדינה יש את הזכות להגדיר בעצמה מהם נישואים.

   

  בראיון שהעניקה ל"רשת השידור הנוצרית" (CBN), אמרה מושלת אלסקה כי הצביעה בשנת 1998 בעד עיגון האיסור על נישואי הומואים ולסביות בחוקת מדינתה, וכי היא מקווה לראות בעתיד הקרוב איסור פדראלי גורף על טקסים מעין אלה.  

   

  "הצבעתי יחד עם רוב תושבי אלסקה, שזכו להזדמנות להצביע עבור שינוי חוקתנו, כך שתגדיר נישואים ככאלה הנערכים בין גבר אחד לאישה אחת", הסבירה פיילין והוסיפה: "אני מקווה שגם ברמה הפדראלית נגיע לשם. אני לא תומכת בנישואי הומואים ולסביות". היא אף אמרה כי לדעתה, נישואים מסורתיים עומדים בבסיסן של משפחות יציבות.

   

  לעומתה, מקיין, סנאטור מאריזונה, תומך אומנם ביוזמה דומה במדינתו, אך מתנגד באופן עקבי ועיקש לשינוי חוקתי בנושא. זאת, בטענה שאין להתערב בסמכות המדינות השונות במקרים כאלה.

   

  כמושלת, פיילין הצביעה בעד חוק האוסר על הטבות לבני זוג של הומואים ולסביות במקום העבודה. במהלך העימות עם יריבה הדמוקרטי, ג'ו ביידן, אמרה פיילין כי היא הייתה "סובלנית" בנוגע להומואים וכי היא תומכת בכמה הגנות שיכול לספק החוק לבני זוג גאים, כמו למשל זכויות ביקור בבית החולים.

   

  בתוך כך, התראיין ביידן בתוכניתה של הקומיקאית אלן דג'נרס, לסבית מוצהרת ונשואה טרייה, ואמר כי לו היה תושב קליפורניה, היה מצביע נגד הכנסת סעיף האוסר על נישואים גאים לחוקת המדינה. דג'נרס החרתה-החזיקה אחריו, וקראה לציבור להצביע נגד ההצעה, הידועה בשם "סעיף 8".

   

  "אני חושב שזו נסיגה", הסביר ביידן. "אני חושב שזה לא הוגן, ולכן הייתי מצביע נגד". עם זאת, במהלך העימות עם פיילין אמר ביידן כי הוא תומך בזכויות שוות לזוגות של הומואים ולסביות, אך מתנגד לנישואים חד-מיניים.

   

  פיילין התייחסה בראיון גם לעמדותיה התיאולוגיות, ואמרה כי במהלך מסע הבחירות "לעגו לאלוהים". לדבריה, "האמונה באלוהים הפכה ללעג במהלך מסע הבחירות, וזה שובר את ליבי. זה לא הוגן כלפי אלה שחולקים את האמונה באל, ובוחרים לעבוד את אלוהינו בכל דרך אותה הם רואים לנכון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים