שתף קטע נבחר

הגמלאים ללבני: גם אנחנו רוצים כסף

מפלגת הגמלאים הודיעה על הקמת צוות מקצועי שינהל את המשא ומתן הקואליציוני מול מפלגת קדימה. מהמפלגה, שרק בשבוע שעבר איחדה שוב כוחות, נמסר כי "גם לנו יש דרישות, ואם כולם מקבלים כסף, אין סיבה שהגמלאים לא יקבלו"

יממה לאחר שיו"ר קדימה, ציפי לבני, קיבלה ארכה של שבועיים להרכבת הממשלה - המגעים הקואליציוניים ממשיכים במלוא המרץ. הערב (יום ג') הודיעה מפלגת הגמלאים על הקמת צוות מקצועי שינהל מעתה את המשא ומתן מול מפלגת קדימה.

 

ממפלגת הגמלאים, שרק בשבוע שעבר איחדה שוב כוחות, נמסר כי "גם לנו יש דרישות, ואם כולם מקבלים כסף, אין סיבה שהגמלאים לא יקבלו". במגעים מול מפלגת קדימה ישתתפו בין היתר ח"כ לשעבר, עו"ד יוסי כ"ץ, ומנכ"ל הביטוח הלאומי לשעבר, ד"ר יגאל בן שלום.

 

יו"ר הגמלאים, השר רפי איתן, אמר כי "לאור ההתפתחויות הכלכליות בעולם, והתנהלות הרכבת הממשלה בישראל, קיווינו שהרכבת הממשלה החדשה תהיה על בסיס הממשלה היוצאת, וללא קיום משא ומתן חדש מצד כל המפלגות. כאשר הבנו כי כללי המשחק השתנו, החלטנו על הקמת צוות משא ומתן מקצועי, אשר ידאג לשימור ואי פגיעה בזכויותיהם של הגמלאים בארץ. אני תקווה כי נצליח להביא בשורה נוספת לציבור הקשישים".

 

אתמול העניק נשיא המדינה, שמעון פרס, ארכה של שבועיים להרכבת הממשלה. לבני אמרה כי "כל אחד מראשי המפלגות מחוייב לקבל את ההכרעה שלו. אני מאמינה שההכרעה תהיה נכונה ומקווה שתהיה מהירה, מאחר שהימשכות התהליך לא טובה לעם ישראל".

 

לבני נחושה להציג ממשלה בהקדם, במיוחד לאחר שההסכם עם העבודה כבר נחתם.

במקביל לשיחות עם ש"ס - בהם מושקע המאמץ העיקרי - נמשכים המגעים עם מרצ ויהדות התורה. ללבני ברור כי תתקשה לנהל ממשלה ללא רוב יציב וברור בכנסת, ומטרתה העיקרית היא קודם כל לבסס את ממשלתה על השותפות הקואליציוניות של הממשלה היוצאת -העבודה, ש"ס והגמלאים.

 

אם לבני לא תצליח להרכיב ממשלה או תציג ממשלה שלא תזכה באמון הכנסת, יוכל הנשיא להטיל את המשימה על חבר כנסת אחר שלרשותו יעמדו עוד 28 ימים. אם גם חבר הכנסת השני לא יצליח במשימה, או שהבחירות יוקדמו וייערכו תוך 90 יום, או ש-61 חברי כנסת יודיעו לנשיא על תמיכה בחבר כנסת אחד לתפקיד ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני אצל פרס. קיבלה ארכה
צילום: משה מילנר, לע"מ
השר איתן. גם להם יש דרישות
צילום: ירון ברנר
מומלצים