שתף קטע נבחר

המשטרה מחפשת פעילי ימין שחיללו קברים

במשטרת מחוז ש"י ממשיכים לחפש אחר פעילי ימין, שריססו צבע על קברי מוסלמים בבית קברות בחברון וגרמו נזק ל-12 מכוניות פלסטיניות בעיר

משטרת מחוז ש"י הודיעה בצהריים (יום א') בעקבות איומי הנקם של המתנחלים כי היא אוספת את החומרים הרלוונטיים לשם בחינתם ותחליט על דרך הטיפול.

 

משטרת מרחב חברון ממשיכה לחפש אחר חשודים שגרמו נזק לצמיגיהם של 12 מכוניות פלסטיניות באזור הבית האדום בעיר, בעקבות פינוי מאחז פדרמן. כמו כן, נפתחה חקירה בחשד לריסוס צבע על קבריהם של מוסלמים בבית קברות בעיר. בשלב זה לא נעצרו חשודים.

 

מוקדם יותר, איימו מתנחלים מאזור חברון בשיחה עם גלי צה"ל, בפיגוע נקם נגד צה"ל: "אנחנו מייחלים שהם יינגפו לפני אוייביהם, שכולם יהיו גלעד שליט, שכולם יהרגו ושכולם ישחטו כי זה מה שמגיע להם".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס לדברים בפתח ישיבת הממשלה: "מי שמתבטא כך מקומו הוא בבית הסוהר ובהליכים משפטיים. הבוקר נשמעו בחברון קריאות לפגיעה באנשי ביטחון. הנחיתי את שר הביטחון ואת השר לביטחון פנים לפעול כנגד דברי ההסתה. נמאס לנו מכל האלימות הזו, האלימות המילולית שמביאה לאלימות פיזית, ואנחנו לא ניתן לזה יד, אני מצפה לשמוע מהשר לביטחון פנים ומשר המשפטים מה נעשה נגד אותם האנשים". 

 

במועצת יש"ע מגנים את האמירות. יו"ר המועצה, דני דיין, אמר: "הדברים שהושמעו הבוקר על-ידי מספר פרחחים הם איומים וראויים לגינוי החריף ביותר - אלה דברי נבלה. יש לי טענות רבות מאוד לכוחות הביטחון וממשלת ישראל על הפעילות בחברון בסוף השבוע, אבל אין בזה ולו קמצוץ של נסיבות מקלות שמפחיתות מחומרת הדברים שהושמעו".

 

ממועצת קריית ארבע נמסר: "דברי בלע של קומץ פרחחי שוליים לא יטשטשו את מעשה הנבלה הכפול של אולמרט - הריסת החווה הברוטלית והבאת 558 מחבלים לחברון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאחז פדרמן שפונה
צילום: נדיה מטר
מומלצים