שתף קטע נבחר

העלונים לפח - בגלל ההסתה

הרב ישראל רוזן פסק כי אפשר להשליך את עלוני פרשת השבוע לאשפה כי הפכו ל"סתם עיתונים" עם פרסומות. ד"ר גדי גבריהו סבור כי יש מבחר ממאמרי העלונים שיש דווקא לגזור ולשמור, כדי לראות לאן הידרדרה הציונות הדתית

לרב ישראל רוזן, 

 

קראנו בעניין רב ב-ynet יהדות את פסיקתך, לאחר שהתייעצת עם רבנים בכירים, כי אפשר לעטוף את עלוני השבת בשקית עבה ולזרקם לפח. במסגרת המאמר העיתונאי אתה מסביר בפירוט רב כיצד הפכו עלוני פרשת השבוע ל"סתם עיתונים" עם פרסומות ומאמרים העוסקים בענייניי חול ולכן אין מניעה לזרקם לפח. 

 

אבל ברשותך, ישנם כמה מאמרים שנכתבו בעלון "שבת בשבתו" שדווקא לא הייתי זורק לפח. גילוי נאות לקוראים: העלון הנ"ל נכתב ונערך ע"י מכון "צומת" ואתה, הרב ישראל רוזן מכהן כיו"ר המכון. לדוגמא, את המאמר של רבקה שמעון בפרשת מטות תשס"ח (26/7/08) יש להפיץ וללמוד בכל בתי הספר במדינת ישראל על מנת שכולנו נבין להיכן התדרדרנו. וכך נכתב במאמר:

 

“כשאנו קוראים פרשיות-פינחס, מטות, מסעי - האם הן בעינינו ספר היסטוריה? האם מדובר פה בעם אחר? קצת מגוחך בעיני להמליץ - כשם שאנו בודקים בהתלהבות תולעים בחסלט-כך נכבוש את הארץ. בדקדקנות, בהתלהבות, בחשק, באימה וביראה - שלא נשאיר שום נשמה. גם את הנקבות עלינו להשמיד - שלא יישארו לנו עמותות 'זוכרות'- מציבות שלטים- כביכול שלהן הארץ”. רבקה שמעון ממליצה בפשטות לקוראי "שבת בשבתו" להשמיד את הזרים היושבים בארץ-ישראל כולל הנקבות שבהם ולא להשאיר שום נשמה. גב' שמעון ממליצה לעשות זאת בדקדקנות, בהתלהבות, בחשק, באימה וביראה והכול נובע מתוך התבוננות מעמיקה בתולעים שבחסלט.

 

המאמר הנ"ל פורסם בעלון "שבת בשבתו" מעל פרסומת של בתי אמנה בשם "הסימפוניה נמשכת", מעבר לעמוד בו נראים שני ילדים עבריים צוהלים במי השילוח של עיר דוד ולפני פסטיבל קיץ ענק והופעה מלאה ומיוחדת של אברהם פריד.

 

בפרשת וישב תשס"ח (1/12/07) הנך מטיף להקמת תנועת ימין חדשה "מתפרעת" כביכול, המהלכת בשולי החוק והסדר הציבורי וממילא מאלצת להתחשב בה. במאמר בשם "הימין שייך לצעירים" אינך משאיר הרבה ספקות באשר לפתרונות היצירתיים שהנך מצפה מהימין הצעיר ברוח קנאי בית חשמונאי.

  

מאמר נוסף שראוי לשלוף מהפח. בסוף חודש אוגוסט (30/8/08 )כחודש לפני ניסיון הפיגוע בפרופ' שטרנהל (24/9/08) כתבת אתה את הדברים הנ"ל: "הכול יודעים כי שלום עכשו גילו את בעלי הקרקעות, גילו להם עצמם כי הם בעלי קרקעות (הבעלות שנויה במחלוקת משפטית), ובעיקר גילו את אוזנם כי הם מנוף וטריז במלחמת שמאל-ימין, בין היהודים לבין עצמם. מלשינות כזו, הן לבית המשפט והן לאיחוד האירופאי ולבעלי קרנות-שפע מאומות העולם, קרויה בעברית "מוסר" וביהדות "מויסער". אלו שהתדרדרו לרמה שפלה זו נחשבו בזויים ודחויים, גרועים ממומרים ומשומדים". אתה כמובן לא רואה שום קשר בין מאמר זה לבין ניסיון פיגוע באיש שלום-עכשו פרופ' שטרנהל. הרי "כמובן" שאת הפיגוע בפרופ' שטרנהל ביצעו אנשי שב"כ ולא אנשי ימין שקראו מאמרים תורניים בעת האחרונה.

 

ולסיכום, עלוני פרשת השבוע ראויים להיזרק לפח, לא בשל הפרסומות, אלא בשל מאמרים "תורניים" מעין אילו המחולקים אחת לשבוע בבתי  הכנסת. 

 

ד"ר גדי גבריהו, פורום י"ב בחשוון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים