שתף קטע נבחר

פנינה רוזנבלום חזרה לכנסת - וכולם צחקו

חברת הכנסת לשעבר, שרוצה לחזור לפוליטיקה, ישבה במליאה בפתיחת המושב. בזמן נאום נתניהו היא התערבה, ביקשה מהח"כים להירגע - אבל גם הנשיא פרס פרץ בצחוק

העתיד ורוד? מערכת הבחירות לכנסת ה-18 החלה כבר במוצאי שבת. ציפי לבני מפזרת הצהרות על סחטנות, בנימין נתניהו על כלכלה זהירה ואהוד ברק נגד הקפיטליזם. אבל היום (ב'), בפתיחת מושב החורף של הכנסת, קיבלו חברי הכנסת תזכורת לדמות נוספת שמבקשת להיאבק על מקומה בזירה הפוליטית: פנינה רוזנבלום.

 

רוזנבלום, חברת כנסת מטעם הליכוד בשלהי הכנסת שעברה, לא ממש הספיקה להשאיר חתימת אודם על הזירה הפרלמנטרית. בישיבת המליאה החגיגית היום, היא הוזמנה בתור ח"כית לשעבר, ישבה במליאה, ובזמן נאומו של יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, השמיעה את קולה.

 

"מה כולכם מתלהמים, תנו לבוחר להחליט. בשביל זה יש בחירות", צעקה רוזנבלום, אחרי שבמליאה התפתחה המולה שכללה קריאות ביניים רבות. צעקתה עוררה פרצי צחוק רבים - גם יו"ר הכנסת, דליה איציק, ונשיא המדינה, שמעון פרס, לא הסתירו את חיוכיהם.

 

איציק אף נזפה קלות באורחת הסוררת ואמרה לה: "את אינך יכולה להעיר. אני בטוחה ששכחת...".

 יש לציין שגם זקני הכנסת אינם זוכרים התערבות מצד ח"כים בדימוס מהיציע, במהלך נאום במליאה.

 

לאחר הדיון אמרה רוזנבלום ל-ynet כי "לא הדריכו אותנו שכחברי כנסת לשעבר אנחנו לא יכולים לדבר. כולם התפרצו שם שזה היה בלתי נסבל, והייתי חייבת לעצור את זה".

 

רוזנבלום לא באה לכנסת רק כדי לראות ולהיראות. בכוונתה לשוב לחבוש את ספסלי המליאה, הפעם לתקופה ממושכת יותר, היא מקווה. לשריון מטעם נתניהו היא כנראה לא תזכה, והיא מתכוונת להתמודד על מקום ברשימת הליכוד במסגרת הפריימריז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנינה רוזנבלום. די להתלהמות
צילום: איי אף פי
פרס, היום. גם הוא צחק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים