שתף קטע נבחר

סקר: 60 אחוזים מהקולות המוקדמים - לאובאמה

לפי סקר שפרסמה רשת ABC, תשעה אחוזים מהבוחרים הרשומים כבר מימשו את זכותם להצבעה מוקדמת. מהסקר עולה כי אובאמה נהנה מרוב גורף בקרב המצביעים אלה. סדר יומם של המועמדים מעיד כי עיקר המאבק מתמקד עתה בשש מדינות

ברק אובאמה מנצח בהצבעה המוקדמת. תשעה אחוזים מבעלי זכות ההצבעה כבר הצביעו, והמועמד הדמוקרטי לנשיאות, ברק אובאמה, מנצח אצלם בגדול. כך עולה מסקר של רשת הטלוויזיה ABC. לפי הסקר, אובאמה זכה ל-60 אחוזים מהקולות, לעומת 39 אחוזים בלבד למקיין. בשמונה מדינות מתנדנדות, הפער לטובת אובאמה עומד על 15 אחוזים.

 

מדיווח של רשת ABC ממדינת טקסס עולה כי המצביעים הדמוקרטים נלהבים יותר והם מוכנים לעמוד בתורים הארוכים לקלפיות יותר מאשר המצביעים הרפובליקנים. ההתארגנות המקצועית של מטה אובאמה בשטח מרשימה. מושל מדינת וירג'יניה טים קיין אמר בראיון כי למטה אובאמה יש יותר סניפים בווירג'יניה מאשר היו לו כשהוא התמודד על משרת מושל המדינה.

 

זו דוגמה אחת לניצול האופטימלי של של המשאבים העומדים לרשות אובאמה, שגייס עד כה יותר מ-600 מיליון דולר. לשם השוואה, ביל קלינטון גייס במערכת הבחירות שניהל לנשיאות ארה"ב ב-1992 30 מיליון דולר. עד כה הוציא אובאמה על תשדירי טלוויזיה לא פחות מ-230 מיליון דולר. אובאמה קנה חצי שעת שידור בפריים-טיים בשלוש רשתות השידור הגדולות: NBC, CBS ופוקס.


מישל אובאמה התארחה בתוכנית הלילה של ג'יי לנו (צילום: AP)

 

בהופעה בתוכנית הלילה של ג'יי לנו סיפרה מישל אובאמה שבתה בת העשר, מלייה, באה בטענות לאביה שהשתלט על הטלוויזיה וכך ימנע ממנה לראות את התוכניות שלה. אובאמה הבטיח לבתו שהוא לא יפריע לשידורים של ערוצי הילדים דיסני וניקולודיאון.

 

לכו להצביע!

בכל אסיפות הבחירות שלו קורא אובאמה לתומכיו "לכו לקלפיות". הוא מודע לכך שהתומכים השחורים והצעירים שלו אינם מצביעים אמינים, זאת בניגוד לדפוסי ההצבעה היציבים יותר של המצביעים הרפובליקנים. לכן הוא דוחף אותם להצבעה מוקדמת.

 

33 אחוזים מהרשומים להצביע מתכוונים לנצל את זכותם להצבעה מוקדמת, ואובאמה עושה כל מאמץ להוריד את התורים ליד הקלפיות ביום הבחירות ולהקל על המערך הארגוני של הקמפיין שלו. מה גם שכל קול בבנק עמיד בפני תנועות או אירועים חיצוניים העלולים לשנות את דעתו של הבוחר, מזג אוויר קשה או בעיות אישיות.


אובאמה מקפיד לקרוא לנצל את הזכות להצבעה מוקדמת (צילום: AP)

 

צ'אק טוד, הפרשן הפוליטי של NBC, הכריז הבוקר כי על פי הסקרים, הוא אינו מחשיב יותר את מדינות וירג'יניה וקולורדו (בהן זכה ג'ורג' בוש לפני ארבע שנים) כמדינות מתנדנדות, במפת האלקטורים, אלא ככאלה שיצביעו קרוב לוודאי עבור אובאמה.

 

הקרב על פנסילבניה

סדר היום של המועמדים לנשיאות וסגניהם מלמד יותר מכל לאן נושבת הרוח. שני הצדדים מופיעים היום במדינות שבוש ניצח לפני ארבע שנים: פלורידה, וירג'יניה, צפון קרולינה, ניו-מכסיקו וקולורדו, עם חריג אחד - פנסילבניה, שבה ניצח הדמוקרטי ג'ון קרי לפני ארבע שנים.

 

מקיין משקיע בפנסילבניה מאמץ רב, בתקווה שהיא תעניק לו 21 אלקטורים, שיפצו על הפסד אלקטורים בכמה מדינות קטנות. זו מדינה עם שתי ערים גדולות, פילדלפיה במזרח ופיטסבורג במערב, בעלות רוב מסורתי דמוקרטי, אבל כל מה שביניהן הוא אזורים כפריים של מצביעים לבנים עם מסורת שמרנית יותר, אם כי הדמוקרטים הצליחו לנצח במדינה זו מאז הבחירות ב-1988.

 

על פי ממוצע הסקרים, אובאמה מוביל בפער משמעותי ויציב של 11 נקודות בפנסילבניה, אבל מקיין הנואש מטיל על מדינה זו כמעט את כל כובד משקלו. מקיין יופיע בפנסילבניה פעמיים לפני שיצא להגן על צפון קרולינה. סגניתו שרה פיילין צפויה להשתתף בארבע אסיפות בחירות בפנסילבניה. גם אובאמה פותח את היום בפנסילבניה לפני שהוא מדלג לשתי הופעות בווירג'יניה. ביידן מקיים שתי הופעות בפלורידה. מישל אובאמה מופיעה בניו-מכסיקו וקולורדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה: לכו לקלפיות
צילום: רויטרס
קורץ לפנסילבניה. מקיין
צילום: רויטרס
מתמקדת באסיפות בוחרים. פיילין
צילום: AP
מומלצים