שתף קטע נבחר

מקיין במאמץ אחרון להציג את אובאמה כמסוכן

המועמד הרפובליקני לנשיאות מוסיף לדשדש בסקרים - ומוסיף לנסות ולהציג את יריבו כמסוכן לאור עמדתו בנושא איראן, ובשל העובדה שב-2003 הופיע במסיבה לכבודו של מרצה פלסטיני שמחזיק בעמדות אנטי-אמריקניות ואנטי-ישראליות

ג'ון מקיין פירסם היום (ד') תשדיר בחירות המזהיר שהמועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ברק אובאמה הוא לא בשל "בצורה מסוכנת" להיות נשיא לנוכח גישתו לסוגיית הגרעין האיראני, ומעלה לדיון את קשריו הישנים של אובאמה עם הפרופסור הפלסטיני ראשיד חאלידי, מרצה הידוע בעמדותיו הביקורתיות כלפי ארה"ב וישראל שכיהן בעבר כאחד מדוברי אש"ף.

 

זאת, שבעה ימים לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, בעוד שעל פי סקר המעקב היומי של "וושינגטון פוסט" ורשת ABC, אובאמה שומר על פער של 7 אחוזים ממקיין זה היום השלישי ברציפות (45-52) . גם במעקב היומי המורחב של "גאלופ" הפער זהה (44-51). 

מקיין עדיין משדר אופטימיות, ובראיון שהעניק הלילה לערוץ "פוקס ניוז", טען כי הוא מצמצם את הפער עם אובאמה. "זה לא רק מה שאני מרגיש, אלא גם מה שהסוקרים שלנו אומרים לי", טען. בתשדיר הבחירות החדש שהפיץ מטהו נאמר כי "הממשלה האיסלאמית הקיצונית של איראן ידועה כתומכת בטרור, מפתחת יכולת גרעינית, ומאיימת למחוק את ישראל. אובאמה אומר שאיראן היא מדינה זעירה שאינה מהווה איום רציני. האם טרור והשמדת ישראל אינם איום רציני?", הזהיר התשדיר.

 

היום אמורה שרה פיילין לשאת במדינה המתנדנדת אוהיו נאום מדיני על הצורך להבטיח מקורות אנרגיה - והיא צפויה לקשור את הנושא לשאיפותיה הגרעיניות של איראן. פיילין נפגשה ביום שני עם שגריר ישראל בארה"ב סלי מרידור. הגרעין האיראני עלה בפגישה, ועוזריה של פיילין אמרו לכתבים שפיילין אמרה למרידור שהיא מחויבת לסיים את השאיפות הגרעיניות של איראן "באמצעות מדיניות אנרגיה ויחסים בינלאומיים".

 

 

בינתים דרש מטה מקיין מהעיתון "לוס אנג'לס טיימס" לשחרר קלטת וידאו ממסיבה שנערכה בשנת 2003 בביתו של פרופסור חאלידי, המכהן כמרצה ללימודים ערביים באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. העיתון דיווח בחודש אפריל כי אובאמה השתתף במסיבה עקב ידידותו עם חאלידי, למרות שהעיתון לא קבע כי אובאמה הוא פרו פלסטיני בעמדותיו.

 

דוברו של מקיין, מייקל גולדפרב, האשים כי העיתון מסתיר את הקלטת שבה נראה אובאמה משבח את חאלידי, והזהיר את ארה"ב מהתוצאות של התמיכה האמריקנית בישראל. "הבחירות יערכו בעוד שבוע וחבל שהתקשורת מצדדת באובאמה ושהקמפיין שלנו חייב לבקש מלוס אנג'לס טיימס לבצע את תפקידו ולשחרר את המידע לציבור", אמר דוברו של מקיין.

 

בימים האחרונים עשה מקיין מאמצים נואשים לגייס תומכים יהודיים נוספים בפלורידה, פנסילבניה, ואוהיו - אך על פי הסקרים, חלון ההזדמנויות שלו מתחיל להיסגר. סקר של לוס אנג'לס טיימס ובלומברג קובע כי אובאמה פתח פער של 7 אחוזים בפלורידה (43-50) ו-9 אחוזים באוהיו (40-49). אלה הן שתי מדינות שבהן ניצח בוש לפני ארבע שנים - ושמקיין חייב לנצח בהן כדי להיבחר כנשיא. סקר של אוניברסיטת סאפוק מאותת כי אובאמה מוביל ב-10 אחוזים (40-50) גם במדינת נוואדה, שגם בה ניצח בוש בשנת 2004.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדיין אופטימי. מקיין
צילום: AFP
לא גינה השיר? אובאמה
צילום: רויטרס
מומלצים