שתף קטע נבחר

דיון במוסדות קדימה: איך לשריין את מופז - ולמה?

חברי סיעת קדימה ממשיכים לחפש דרכים חוקיות לשריין את המקום השני לשר התחבורה. הנגבי סבור שיש לערוך משאל בקרב המתפקדים, ואילו השר אדרי מציע דרכים יותר יצירתיות

הוועדה לענייני המפלגה של קדימה התכנסה היום (ד') כדי לדון בהיערכות לפריימריז והרכבת הרשימה לכנסת ה-18. הוועדה ניסתה למצוא פתרון יצירתי לשריונו של שר התחבורה, שאול מופז, במקום השני אחרי השרה ציפי לבני.

 

חבר הכנסת צחי הנגבי הציג בפני חבר הוועדה הצעה, לפיה במהלך הפריימריז יתקיים משאל תוך כדי הצבעה בשאלה אם המצביעים תומכים בשריונו של מופז למקום השני. הצעה זו ניסתה לעקוף את קביעתו של היועץ המשפטי של קדימה, עו"ד איתן הברמן, כי תקנון המפלגה אינו מאפשר לשריין למופז את מקום השני. התקנון קובע שכדי לערוך שריון כזה יש צורך במשאל בקרב כלל חברי קדימה.

 

המאמץ להבטיח את מקומו הגבוה של מופז ברשימה ראה ניסיון נוסף, הפעם מצד השר יעקב אדרי. הצעתו של אדרי הפגינה אקרובטיקה פוליטית יוצאת דופן, שבמסגרתה ההתמודדות על המקום תהיה נפרדת משאר הפריימריז. כך, מי שירצה להתמודד עליו יצטרך להודיע למפלגה בכתב.

 

הצעה זו נועדה לאפשר למופז להתמודד באופן בלעדי על המקום, אך בקדימה חוששים כי מועמדים נוספים יודיעו בכתב על רצונם להתמודד למקום השני ולא יראו בעין יפה את הכוונה לאפשר רק למופז להתמודד.

 

יושב ראש סיעת קדימה, חבר הכנסת יואל חסון, אמר לוועדה כי "יש חשיבות גדולה לשריין את מופז במקום השני. זהו מסר של אחדות, וקדימה צריכה לצעוד מאוחדת כדי לנצח בבחירות".

 

חבר הכנסת יוחנן פלסנר הוסיף כי "חשוב לשמור על אחדות ולמצוא את הפתרון הטכני על מנת לקבע את מעמדו של מופז כמספר שתיים בתנועה. עלינו להסכים על כללי המשחק בהקדם כדי לסיים את ההתמודדות הפנימית במהירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כולם רוצים לעזור. מופז
צילום: ירון ברנר
משאל. הנגבי
צילום: דודי ועקנין
אקרובטיקה. אדרי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים