שתף קטע נבחר

אמריקנים רבים עדיין חושבים שאובאמה מוסלמי

לפי סקר שפורסם ב"לוס-אנג'לס טיימס", 7 אחוזים מתושבי פלורידה ואוהיו חושבים שאובאמה מוסלמי וקרוב ל-50 אחוז לא יודעים מהי דתו. הוא בכל זאת מוביל על מקיין בשתי המדינות

למרות קמפיין שנמשך כבר שנה ותשעה חודשים, שכלל 22 עימותים טלוויזיונים, הצגת הפרופיל של ברק אובאמה בוועידת המפלגה הדמוקרטית, בתשדירים ואינספור כתבות, למרות פרשת הכומר ג'רמיה רייט - מסתבר היום (ד') שהציבור האמריקני עדיין מתקשה לומר אם המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות-הברית הוא נוצרי, מוסלמי או בן דת אחרת.

 

סקר שפורסם בעיתון "לוס-אנג'לס טיימס" ורשת "בלומברג" מלמד שאובאמה מוביל במרבית המדינות המתנדנדות וסיכויו טובים להיבחר לנשיא הבא - אבל חלק גדול מהבוחרים אינם יודעים לומר מהי דתו של המועמד. זאת למרות שבמשך ימים ושבועות שלמים פורסמו בתקשורת האמריקנית כתבות שעסקו בכומר הקיצוני ג'רמיה רייט, שבכנסייתו התפלל אובאמה במשך שנים.

 

הסקר מלמד שברק אובאמה מוביל בשתי מדינות חשובות - פלורידה ואוהיו - שבהן ניצח הנשיא ג'ורג' בוש לפני ארבע שנים. כעת מוביל בהן אובאמה בפער 7 אחוזים בפלורידה ו-9 אחוזים באוהיו. עם זאת, כשנשאלו המשתתפים בסקר לגבי דתו של אובאמה, התברר ש-7 אחוזים בשתי המדינות חושבים שאובאמה הוא מוסלמי.

 

מה לגבי האחרים? כמעט 50 אחוזים בפלורידה ו-44 אחוזים באוהיו, אינם יודעים לומר מה דתו של אובאמה. מקיין, שעשה את הבוקר במיאמי, שבה יש הרבה מצביעים יהודים, חזר והאשים את אובאמה בראיון רדיו

 בקשר שלו לטרוריסט משנות השישים וויליאם איירס ולפרופסור הפלסטיני ראשיד חאלידי, שהיה בעבר דובר של אש"ף.

 

"לוס-אנג'לס טיימס" כתב בחודש אפריל על מסיבה שערך חאלידי לפני שש שנים, אליה הוזמן אובאמה. מקיין דורש מהעיתון לשחרר לפרסום את קלטת הווידאו שתיעדה את המסיבה. "אני לא רוצה לדבר על נטיות של התקשורת, אבל מה היה קורה אם היה וידאו שמתעד צילום שלי במדים ניו-נאציים"? שאל מקיין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוסלמי, נוצרי. ברק אובאמה
צילום: AP
קורץ ליהודים בפלורידה. מקיין
צילום: רויטרס
מומלצים