שתף קטע נבחר

מתקפת התקשורת: אובאמה ב"חדר הסגלגל"

המועמד הדמוקרטי ערך הלילה את מתקפת התקשורת המוחצת שלו והשתלט על חצי שעת שידור בכמה ערוצים מובילים - בו זמנית. הצופים ראו אותו יושב ב"חדר הסגלגל", כשהוא מבטיח מדיניות קשוחה מול הטרור, ומציג תוכנית להצלת מעמד הביניים

"האח הגדול" ברק אובאמה השתלט הלילה (יום ה') החל מהשעה שמונה בערב ולמשך חצי שעה על מסכי הטלוויזיה בארצות הברית. הצופים האמריקנים יכלו לבחור בשלוש מארבע רשתות הטלוויזיה הגדולות או לעבור לארבעה ערוצי כבלים אחרים, ובכולם ראו את אותו הדבר – ברק אובאמה. 

 

עבור אובאמה, מדובר במהלך די מסוכן להשתלט כך על האוויר ולהרגיז אזרחים שלווים שנשדדה מהם תוכנית הריאליטי שלהם אחרי יום עבודה מפרך. אבל האיש שגייס יותר מ-600 מיליון דולר במערכת הבחירות

החליט שזה לא מוגזם לשחרר מהחשבון 4 או 5 מיליון דולר, ולעשות כל מה שנדרש חמישה ימים לפני הבחירות לנשיאות כדי להגיע לכל האזרחים אליהם לא הגיע באסיפות הבחירות במשך שנה ותשעה חודשים.

 

אובאמה למד את הלקח של ג'ון קרי, שסיים את מערכת הבחירות לנשיאות מבלי שהספיק לשרוף את כל הכסף שנתרם לקמפיין שלו ובסופו של דבר הפסיד לבוש בדוחק. אפילו רשת 'פוקס' הימנית, שרוצה לראות את מקיין בבית הלבן, לא וויתרה על הכנסה של מיליון דולר לחצי שעת שידור של אובאמה, ואף הביאה לדחיית פתיחת המשחק המכריע של אליפות הבייסבול עד לאחר סיום המשדר של מטה אובאמה.

 

בארה"ב היו רבים סקרנים לראות כיצד ישתמש המועמד הדמוקרטי בדקות השידור היקרות, ונחשפו בסופו של דבר להפקה באיכות הוליוודית: הסיפור של משפחתו של אובאמה הוצג כסיפור אמריקני טיפוסי, המזכיר את אמו שחלתה בסרטן ולא זכתה למימון הטיפול הרפואי על ידי הביטוח.

 

"לא אהיה נשיא מושלם, אך תמיד אומר את האמת"

הסיפור האישי של אובאמה שולב בסיפורים אנושיים של משפחות אמריקניות אחרות, עם בעיות טיפוסיות, ממדינות כמו אוהיו ופלורידה שיכריעו את גורל הבחירות. משפחות שהחלום האמריקני נגזל מהן בגלל מחלה, פיטורים, או המשכנתא שלא יכלו לשלם - ומבלי להזכיר את השמות ג'ורג' בוש או ג'ון מקיין.

 

יועציו של אובאמה ניסו לסייע לציבור לדמיין את המועמד בבית הלבן: אובאמה צולם כשהוא יושב נינוח על שולחן במשרד הדומה לחדר הסגלגל, עם דגל גדול של ארה"ב בצידו, כדי שגם הצופים יחושו בנוח עם אובאמה כנשיא.

 

בסרטון אף שולבו קטעי נאומים של אובאמה מוועידת המפלגה הדמוקרטית, מהעימותים עם יריבו הרפובליקני ג'ון מקיין, מאסיפות בחירות וממפגשים במקומות עבודה,

בהן פרט אובאמה את התוכניות הכלכליות שלו להצלת מעמד הביניים. חמישה מושלי מדינות דמוקרטים דיברו בשבחו של אובאמה, כמו גם מייג'ור-אדמירל ג'יימס אדמס ואריק שמידט, מנכ"ל חברת 'גוגל'.

 

מהחדר הכמו-סגלגל הבטיח אובאמה לנהל מדיניות קשוחה ונבונה מול איראן והגרעין, ומול רוסיה והטרור של אל-קאעידה. "אני לא איש מושלם, אני לא אהיה נשיא מושלם", אמר אובאמה לאמריקנים, אבל הבטיח לעבוד קשה, לומר תמיד לעם האמריקני את האמת ולפרט באוזניהם את התוכניות שלו.

 

עם תום הסרטון הועבר השידור להיכל ספורט בפלורידה בו נערכה אסיפת בחירות של אובאמה,

שקרא לציבור תומכיו לצאת לקלפיות ולהתגייס כדי לסייע לו לנצח ביום שלישי הבא.

 

היריב הרפובליקני מקיין לא אהב את השתלטותו של היריב הפוליטי על זמן השידור, וטען כי מדובר בניסיון של אובאמה לטפוח לעצמו על השכם. הוא פרסם הודעה המאשימה את אובאמה שיכול היה להוציא כסף על זמן אוויר, רק כשהפר הבטחה קודמת להסתפק בכספי המימון הציבורי כמוהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה. מגיע לכל בית
צילום: AP
אובאמה עם קלינטון, אמש
צילום: AFP
מומלצים